telewizory Smart

Kupuj i sprzedawaj swoje NFT na… telewizorze od LG — funkcja stanie się standardem?

2 minuty czytania
Komentarze

Oficjalnie zadebiutowała platforma związana z NFT od LG. Niektóry telewizory Smart od południokoreańskiego producenta mogą handlować niewymienialnymi tokenami. Funkcję oparto na sieci Hedera, a wykorzystuje autorski portfel kryptowalutowy Wallypto.

Telewizory Smart, na których można handlować NFT

via LG

LG Electornics poinformowała o premierze swojej platformy LG Art Lab, która umożliwia odkrywanie, handlowanie, kupowanie i sprzedawanie NFT na telewizorach Smart. Co więcej, użytkownik może przeglądać liczne cyfrowe dzieła i obrazy stworzone przez autorów NFT. Platforma została oparta na sieci Hedera, a transakcje odbywają się za pośrednictwem autorskiego portfela kryptowalutowego Wallypto. Obecnie usługa jest dostępna wyłącznie w USA na telewizorach LG z systemem webOS 5.0 lub nowszym.

Wallypto, zbudowany na Hederze, rozwijał się od września 2021 roku. Jego wersja beta portfela uruchomiona w tym tygodniu w sierpniu. Podczas gdy wiele osób słyszało o NFT i chciałoby uczestniczyć w rosnącym ekosystemie, może to być zbyt skomplikowane i trudne do rozpoczęcia.

LG Art Lab został zaprojektowany, aby umożliwić milionom użytkowników w USA łatwy dostęp i wyświetlanie NFT, bez konieczności interakcji z kodem lub bezpośrednio z samym blockchainem

Chris Jo, starszy wiceprezes, szef biznesu platformowego w LG Electronics dla TechCrunch

Tak będą wyglądały przyszłe funkcje w telewizorach?

Co to NFT?

Telewizory Smart z nową platformą wykorzystują funkcję Drops, która oferuje dostęp do katalogu artystów i ich dzieł. Można przeglądać obrazy, a także je kupować. Z kolei Live Drops na bieżąco śledzi najnowsze premiery dzieł, jednocześnie powiadamiając użytkownika o nowościach. Co więcej, Hedera umożliwia wykonywanie transakcji za mniej niż 0,0001 centa za transakcję, przez co nie istnieją ukryte koszty z racji działania platformy.

Sieć Hedera zużywa znacznie mniej energii niż jakakolwiek inna księga publiczna, co czyni ją idealnym wyborem dla zrównoważonych inicjatyw i oznacza, że może spełnić ESG nowoczesnych firm i inwestorów.

Chris Jo, starszy wiceprezes, szef biznesu platformowego w LG Electronics dla TechCrunch

Warto przypomnieć, że na początku bieżącego roku Samsung ogłosił, że w modelach swoich telewizorów nie zabraknie funkcji związanych z NFT. Wydaje się zatem, że w niedalekiej przyszłości również inne marki zdecydują się na wprowadzenie podobnych rozwiązań.

Źródło: TechCrunch; LG

Motyw