Awaryjne ładowarki dla Era G1, G2

2 minuty czytania
Komentarze

Nie jeden z nas testował już swoje G1 pod względem wytrzymałości baterii. W większości przypadków kończy się to smutkiem na twarzy wielki niezadowoleniem i obawami podczas dłuższego wyjazdu w teren, gdzie trudno o podłączenie się do prądu. Firmy Freedom, Cellet, oraz Solio wyszły na przeciw naszym oczekiwaniom i wydały na rynek „awaryjne mobilne ładowarki” dla urządzeń ładowanych przez złącze miniUSB w tym HTC G1.

Pierwsza z nich, ładowarka Freedom Mobile Power wyposażona została w litową baterię o pojemności 1800 mAh, kandtóra pozwala nam na dwukrotne naładowanie naszego telefonu. Dużą zaletą tego urządzenia jest to, że po 6 miesiącach bez ładowania potrafi zachować aż 60% swojej energii. „Awaryjna bateria” została umieszczona w elegancką wodoodporną aluminiową obudowę oraz złącze miniUSB za pomocą którego ładujemy telefon, jak i samą baterię. Kolorowa dioda informuje nas o stopniu naładowania akumulatora, a specjalny układ zabezpiecza przed „przeładowaniem”.

Firma Cellet stworzyła ładowarkę Cellet Emergency Charger, w której umieszczamy zwykłe 1.5V baterie AA i przenosimy ich energię do naszego HTC G1.

Przedstawię jeszcze dwa produkty firmy Solio, które wydają się równie atrakcyjne jak te powyżej. Wyobraźmy sobie sytuację, na plaży masa osób a przy każdej panel zbierający energię słoneczną….co oni robią?? Ładują swoje telefony. Służyć nam będzie do tego ładowarka wyprodukowana przez firmę Solio, o nazwie Solio Solar Charger.

Możemy nabyć też je hybrydowy odpowiednik Solio Hybrid 1000, który umożliwia nam tak jak produkt Cellet ładowania z oddzielnych baterii.

Reasumując, każdy z użytkowników tych urządzeń na pewno odczuje „ulgę” oddalając się poza zasiąg ładowarki sieciowej. Możemy nimi naładować każde urządzenie obsługujące złącze miniUSB (aparaty, inne telefony, mp3), co daje nam dużo więcej swobody podróżowania mając w kieszeni „pożeracza prądu”.

Skomentuj na Największym Polskim Android Forum

Motyw