ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Aktualizacja] Sense UI 3.0 – a jednak będzie

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Technologia

2851622989057046072Może nie dosłownie i nie w całości, ale jednak. Zagraniczne portale prześcigały się dziś w informowaniu o oficjalnych komunikatach HTC, które jasno stwierdzały – Sense UI 3.0 nie trafi na dotychczasowe urządzenia HTC.
11x0414n54v @andrewwardlaw Unfortunately not, as the newest iteration of Sense requires specific hardware that our older phones just don’t have. Sorry!

Los nowej nakładki wydawał się być już przesądzony – dostępna miała być wyłącznie na nowych urządzeniach tajwańskiej firmy. 

Na szczęście dosłownie kilka godzin temu HTC wydało ciekawszy komunikat:

Clarification: aspects of the latest HTC Sense won’t work on some previous devices. We are working to incorporate other aspects that will 

Oznacza to mniej wiecej tyle, że część nowych funkcji Sense UI 3.0 jednak zostanie zaimplementowana w przyszłości do dotychczasowych smartfonów. Większość ich posiadaczy liczy przynajmniej na nowy ekran blokady, widżety, aplikacje i animacje pogodowe. Zapewne 3D efekt przejść przejścia między pulpitami pozostanie tym dodatkem, który tylko w teorii wymagać będzie silniejszych procesorów. Pisałem już o tym w moich przypuszczeniach we wczorajszym artykule i zdania nie zmienię – HTC broni się jak może, bo tak naprawdę Sense UI 3.0 to po prostu jeden z elementów, którym nowy smartfon może jeszcze przez jakąś chwilę poszczycić się nad swoimi poprzednikami. Jest to więc czysty marketing – tego typu efekty widzieliśmy już wcześniej i nie potrzeba do tego nawet 1GHz jednordzeniowego procesora. 

Jakby tego było mało, jest kolejna szansa by ośmieszyć HTC – oczywiście mowa tu o XDA, gdzie już gotują się pierwsze ROM’y bazujące na najnowszym systemie z HTC Sensation, który dziś wyciekł do sieci. Wyciek ponownie zawdzięczamy użytkownikowi o nicku 911snpier, więcej o tym możecie przeczytać tu i tu. Jednym z wyzwań dla gotujących jest nietypowa rozdzielczość urządzenia, czas jednak ponownie zapewne pokaże, że deweloperzy z XDA okażą się dużo pożyteczniejsi, niż deweloperzy z HTC.
pyr5 pyr3 pyr8

[Aktualizacja]ROM z HTC Sense UI 3.0 został już przeportowany na HTC Desire HD, wszystkie informacje i linki znajdziecie tu.

Znane do tej pory problemy:

  • Aparat
  • Kamera
  • Friendstream
  • Grafiki potrzebują zmiany rozmiarów
  • Efekty dźwiękowe (srs) w muzyce
  • pewnie jeszcze coś więcej
pyr4

Ponoć nowe Sense UI 3.0 działa szybciej niż 2.1, a rozdzielczość qHD nie będzie barierą nie do przeskoczenia przy gotowaniu ROM’ów – HTC wstydź się.

Na naszych oczach HTC Desire HD właśnie zyskuje drugie życie, przykro jest jednak to mówić w kontekście smartfonu, który przecież dopiero co miał swoją premierę…


Oczywiście redakcja nie odpowiada za potencjalne uszkodzenia telefonu i zaleca się zaawansowane zabawy z systemem wyłącznie tym, którzy są zorientowani w tym temacie. 

Sprawdź najnowsze wpisy