Zbliżające się wakacyjne wyjazdy skłaniają wiele osób do poszukiwania telefonu specjalnie na ten cel.  Bywa, że ma to być smartfon dla dziecka na kolonie lub taki, który zabierzemy na zagraniczną wycieczkę jako ten, który pozwoli nam na skorzystanie z lokalnej karty operatora. W tym wypadku poza takimi aspektami jak wydajność, funkcjonalność czy atrakcyjny wygląd – liczy się również cena. W ofercie firmy TP-Link dostępne są modele smartfonów Neffos do 500 zł, które sprostają wymaganiom i sprawdzą się w czasie urlopu.

 

Dwie karty sim na pokładzie

W czasie zagranicznego urlopu nie chcemy rezygnować z naszego stałego numeru telefonu, ale mimo zmieniającej się oferty operatorów wciąż zaoszczędzimy kupując lokalną kartę prepaid. Noszenie ze sobą dwóch urządzeń jest nie tylko uciążliwe, ale i w przypadku kradzieży zwiększy na pewno straty. Idealnym rozwiązaniem jest smartfon z dwoma slotami na kartę SIM jak TP-Link Neffos C5 czy TP-Link Neffos Y5L. Oba zaspokoją przeciętne oczekiwania wobec wydajności. Wyposażono je w czterordzeniowe procesory, do 2 GB pamięci RAM i do 16 GB przestrzeni dyskowej. Co więcej technologia LTE w modelu TP-Link Neffos C5 pozwala osiągnąć najwyższe prędkości. W praktyce oznacza to, że nasze połączenie internetowe nie zostanie przerwane w najmniej oczekiwanym momencie, obejrzymy filmiki bez jakichkolwiek zacięć i w pełni będziemy mogli korzystać z tego co oferuje nam Internet.

 

Pierwszy smartfon dla dziecka

Wyjazd na kolonie wywołuje wiele emocji, zarówno u rodziców, jak i u dziecka. Chcemy mieć z nim kontakt, a telefon komórkowy to bardzo ułatwia. Co więcej, urządzenie to spokojnie zastąpi aparat fotograficzny, a więc pociecha nie będzie miała do pilnowania dwóch urządzeń, a jedno. Zarówno jak TP-Link Neffos C5, jak i TP-Link Neffos Y5L zaspokoją potrzeby fotograficzne młodego człowieka. Pierwszy, droższy model otrzymał tylny aparat o rozdzielczości 8MP, z którym wykonamy dobrej jakości, szczegółowe zdjęcia otoczenia, a przedni, do robienia selfie 5MP. Do tego jego pięciocalowy wyświetlacz HD IPS o rozdzielczości 1280 x 720-pikseli pozwala oglądać perfekcyjny, ostry i jasny obraz, a kolory są jak żywe. Z kolei, drugi z czteroipółcalowym wyświetlaczem, w jeszcze korzystniejszej cenie, daje użytkownikom do dyspozycji tylny aparat o rozdzielczości 5MP, przedni 2MP i  tryb HDR, który poprawia jakość zdjęć.

Nietuzinkowy design

Zaawansowane funkcje, wydajność, możliwości aparatu to są ważne funkcje, ale nie można zapominać o wyglądzie. Chcemy otaczać się ładnymi urządzeniami i smartfony TP-Link Neffos właśnie takie są – minimalistyczny design w kolorach perłowym lub grafitowym będzie pasował do naszych codziennych stylizacji, czy to wakacyjnych czy biznesowych. Biały kolor jest chętnie wybierany przez młodzież. Model Y5L jest także dostępny w kolorze żółtym.

 

Orientacyjne ceny:

TP-Link Neffos C5 jest dostępny na rynku w cenie 499 zł brutto

TP-Link Neffos Y5L jest dostępny na rynku w cenie 249 zł brutto

Każdy smartfon TP-Link Neffos objęty jest 24-miesięczną gwarancją door-to-door producenta.

 

Artykuł powstał we współpracy z TP-Link.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).