Nvidia DLSS Doom Eternal

NVIDIA DLSS w kolejnych tytułach i ze wsparciem dla Linuxa

2 minuty czytania
Komentarze

NVIDIA DLSS trafi do kolejnych tytułów, a w tym i do tych najpopularniejszych, jak Rust. To jednak wierzchołek góry lodowej, bo wsparcie dla DLSS ma być jeszcze większe, niż dotychczas. Tytułów wspierających technologię od NVIDIA będzie więcej i to nie tylko na sprzętach z Windowsem na pokładzie. Firma ogłosiła, że wsparcie dla Linuxa jest już bliżej, niż myślimy.

NVIDIA DLSS w kolejnych grach i dla Linuxa

NVIDIA DLSS nowe gry

NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling) to technika renderingu, która opiera się na algorytmach Sztucznej Inteligencji. Chodzi o zwiększanie wydajności graficznej w tytułach, korzystając z dedykowanych procesorów SI rdzeni Tensor układów GPU GeForce RTX. Uproszczając, DLSS pozwala na osiągnięcie większej liczby klatek na sekundę, a jednocześnie niestraceniu zbyt wiele na rozdzielczości obrazu. W tytułach, gdzie liczy się szybkość, taka funkcja może być bardzo pożyteczna. Teraz wiemy już, że będzie dostępna w większej liczbie gier i to na różnych platformach.

Od jutra, czyli od 22 czerwca, ma pojawić się wsparcie dla DLSS dla Linux, a to za sprawą nawiązanej współpracy NVIDIA ze Steam i wykorzystaniem ich narzędzia Proton. Produkcje oparte na systemie Vulkan będą mogły więc korzystać z DLSS, co z pewnością ucieszy tych, którym nie po drodze z Windowsem. Jednak na wsparcie dla DirectX przyjdzie poczekać do jesieni tego roku. NVIDIA wprowadzi także obsługę DLSS do silnika Unreal Engine 5, więc przyszłość gier zapowiada się ciekawie.

Zobacz też: Plus startuje z wakacyjnymi promocjami.

Jeżeli chodzi o produkcje, które doczekają się lub już doczekały się stosownej aktualizacji dla DLSS, ich lista stale się powiększa. Wspomniany we wstępie Rust dostanie „łatkę” 1 lipca tego roku. Doom Eternal odrobinę wcześniej, bo już 29 czerwca. Jutro będzie można sprawdzić, jak NVIDIA DLSS sprawdza się w nowej grze logicznej, czyli LEGO Builder’s Journey. W przyszłości możemy spodziewać się wsparcia NVIDIA DLSS także dla Red Dead Redemption 2. Już teraz dostępne jest ono dla Rainbow Six Siege czy Czernobylite.

Źródło: NVIDIA informacja prasowa

Motyw