LEGO Builder's Journey PC

LEGO Builder’s Journey – klocki LEGO nigdy nie wyglądały tak ładnie

4 minuty czytania
Komentarze

Czy jest ktoś, kto nie lubi LEGO? Może Ci, którzy kiedyś choć raz stanęli na klocek gołą stopą, ale nie ma co rozdrapywać starych ran. Szczególnie, że na rynku zaraz pojawi się LEGO Builder’s Journey, czyli nowa gra na PC-ty oraz Nintendo Switch. Czego możemy się po niej spodziewać?

LEGO Builder’s Journey

LEGO Builder's Journey

Na LEGO Builder’s Journey nie trzeba będzie już zbyt długo czekać, ponieważ produkcja ma zadebiutować już 22 czerwca. I co ciekawe, gra będzie wykorzystywała technologię NVIDIA ray tracing, co w tym przypadku nie było takie oczywiste. Ray tracing kojarzy się głównie z wielkimi produkcjami AAA, gdzie dzieje się dużo rzeczy na raz. Tymczasem nowe LEGO to kameralna opowieść, ale wyglądająca bardzo… malowniczo. W klockach LEGO, które pokazują wodę, będzie można zaobserwować odbicia światła, a ono samo ma odgrywać dużą rolę w samej grze. Odbicia promieni słonecznych robią naprawdę spore wrażenie, choć mówimy przecież o klockach i prostym tle. Układanie klocków i znajdowanie drogi do celu dla naszego żółto-niebieskiego bohatera zdaje się być rozrywką dla każdego. I to niezależnie od wieku. Ciekawie też prezentują się sami bohaterowie, którzy nie są klasycznymi figurkami LEGO, ale powstali po prostu z klocków. Miało to pokazać samych bohaterów z nowej, nieznanej strony i uwolnić wyobraźnię graczy. Tak, by widzieli w bohaterach coś więcej, niż tylko figurki.

Poziomy, które zobaczymy w LEGO Builder’s Journey można zbudować też samodzielnie, jeżeli posiada się odpowiedni zestaw klocków w domu. Projektanci nie wymyślali tutaj konstrukcji, których nie da się zbudować w rzeczywistości. To chyba najlepiej wyglądające klocki LEGO w historii, jeżeli chodzi o gry wideo. No dobrze, a o czym w ogóle opowiada gra?

Zobacz też: Nowe przeceny na Steam – na co warto zwrócić uwagę?

Fabuła też ma znaczenie

LEGO Builder's Journey

To historia o rodzinie, zacieśnianiu więzów oraz oczywiście o samej podróży, która ma zbliżyć do siebie ojca i syna. Nie jest to więc tylko prosta gra logiczna o tym, jak przejść z punktu A do B. Gracz będzie musiał znaleźć i ułożyć dla siebie drogę do celu, a plansze zbudowano tak, by nadać im jak najwięcej różnorodności. Wodospady, rozpadliny i chwiejące się mosty. Przed graczami będzie dużo wyzwań, bo LEGO Builder’s Journey może być naprawdę wymagające. Znalezienie drogi przez błoto, czy też odpowiednie balansowanie wagą na huśtawce z kloców może być zadaniem, które wymagało będzie kilku prób, by zakończyć je sukcesem.

Opowieść o zabawie, przygodzie i tym, co nas łączy. Pokonuj poziomy klocek po klocku i rozwiązuj zagadki, które wymagają stosowania się do instrukcji… a czasami też twórczego łamania zasad. Builder’s Journey to poetycka łamigłówka osadzona w świecie klocków LEGO®, który ożywa dzięki jak dotąd najdokładniejszemu odwzorowaniu elementów LEGO® na ekranie. Rusz w podróż przez zapierający dech w piersi świat wypełniony co do klocka spektakularnymi efektami wizualnymi i przepiękną oprawą muzyczną. Poznaj fabułę pełną wzlotów i upadków, wyzwań i powodów do radości. Nie śpiesz się i eksperymentuj, a przede wszystkim baw się świetnie podczas odkrywania tego, kim jesteśmy i kim się staliśmy – to esencja Builder’s Journey.

Opis ze Steam

Gra z pewnością wciągnie na wiele godzin. Widzieliśmy już pierwszy rozdział produkcji i choć nie mieliśmy możliwości samodzielnie układać klocków, było w tym coś hipnotyzującego. Zapowiada się naprawdę ciekawa produkcja.

Klocki z ray tracingiem

LEGO Builder's Journey PC

Developerzy z Light Brick Studio w wersji na komputery osobiste wycisnęli z gry ostatnie soki. Gra powstała na silniku Unity, a do tego wykorzystuje NVIDIA DLSS. Będzie można podziwiać różnego rodzaju oświetlenie, mgłę czy odbicia. I tutaj ważna informacja dla osób z gorszymi komputerami. Studio zadbało o to, by na gorszych urządzeniach gra dalej działała dobrze, choć oczywiście może wyglądać mniej okazale. W wersji na PC-ty będzie można obsługiwać grę także z wykorzystaniem kontrolerów np. od Xbox-a czy PlayStation. Niestety, ale twórcy nie pracują na razie nad żadną wersją produkcji na inne platformy, niż PC oraz Nintendo Switch.

Na każdym z poziomów, który dostępny będzie w grze, developerzy przygotowali trochę inne mechaniki. Tak, by gracze nie nudzili się w trakcie tej podróży. Zapowiada się naprawdę ciekawie. LEGO Builder’s Journey pojawi się na Steam, Epic Games Store oraz Nintendo Switch 22 czerwca.

Źródło: NVIDIA / Light Brick Studio

Motyw