Książę Persji wspinający się na mur, z uniesionym mieczem, w tle widok na miasto o zmroku. Gra została ponownie zapowiedziana na Ubisoft Forward
LINKI AFILIACYJNE

Ubisoft Forward 2024. To mógł być e-mail [OPINIA]

3 minuty czytania
Komentarze

Kiedy jako osoba interesująca się grami myślisz, że ogłoszenie Apple Intelligence było bardziej ekscytujące niż Ubisoft Forward, to wiesz, że coś poszło nie tak. Francuska korporacja niemalże zapomniała wziąć na swoją imprezę nowe gry, więc oglądaliśmy rozgrywkę z ogłoszonych już produkcji, lub zwiastuny aktualizacji do starych.

Co nowego pojawiło się na Ubisoft Forward 2024?

Na środku obrazu znajduje się czerwony rzymski statek z rozwiniętym żaglem, płynący na tle skalistego wybrzeża. Po lewej stronie, na klifie, widoczny jest starożytny rzymski amfiteatr i inne budynki. Po prawej stronie widać zielone wzgórza i kolonie budynków. Nad statkiem widnieje tytuł "A Ubisoft Original Anno 117: Pax Romana". Gra zapowiedziana na Ubisoft Forward
Fot. Ubisoft / materiały prasowe

Przede wszystkim, coś dla fanów ekonomicznych strategii, czyli Anno 117: Pax Romana. Gra zadebiutuje w 2025 r., skupi się na końcowej fazie rozwoju Imperium Rzymskiego oraz, niczym The Sims 4, będzie miała z pewnością dziesiątki większych i mniejszych dodatków, cobyście nie zapłacili przypadkiem za grę tylko raz.

Zwiastun Anno 117: Pax Romana

Poza tym jednak? Konferencja zawierała mnóstwo aktualizacji na temat wydanych gier studia, sugerując, iż Francuzi nie mają wiele nowego do pokazania w 2024 r. W dużym skrócie to mógł być e-mail. Lub seria e-maili. Zobaczyliśmy parę mniejszych tytułów i ponowną zapowiedź Prince of Persia: Piaski Czasu Remake, tym razem na 2026 r.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Ludzie kochani, żeby tak wolno szła produkcja odświeżenia tytułu z PS2? To już lepiej niech firma ponownie wyda wznowienie trylogii z PlayStation 3 oraz Xbox 360. W przeciwnym wypadku, w tym tempie, w odświeżone Prince of Persia: Dwa Trony zagramy w 2077 roku.

Okładka gry "Prince of Persia: Trilogy" na konsolę PS3, przedstawiająca trzy części serii: "The Sands of Time," "Warrior Within," oraz "The Two Thrones."
Proszę państwa, wydajemy ten pakiet ponownie na generację PS4 i PS5, dodajemy 60 klatek na sekundę i zapominamy, że kiedykolwiek robiliście remake Piasków Czasu. Wyjdzie taniej. Fot. Ubisoft / materiały prasowe

Star Wars Outlaws dalej intryguje, nawet jeśli będzie przestarzałe

Najnowszy zwiastun Star Wars: Outlaws

Nie ma lepszych „hamburgerów” w świecie gier niż Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz Marvel’s Spider-Man. Pozycje nastawione na czystą akcję, bohaterów ważniejszych niż życie, ze spektakularną grafiką i oprawą dźwiękową. Choć pierwsze testy Star Wars Outlaws wskazują na to, iż będzie to pozycja nieco przestarzała (padają porównania do Uncharted: Złota Otchłań z PS Vita…), dziennikarze nie widzieli jeszcze pełnej gry, wobec której dalej pozostaję optymistyczny.

W kontekście poprzednich dokonań Ubisoft zależy mi najbardziej na tym, aby historia w grze nie była do bólu prosta, ale też, żeby rozgrywka miała odrobinę głębi. Jeżeli sekcje w otwartych miastach i kosmiczne pojedynki w statkach spełnią swoje zadanie, wierzę, iż Star Wars Outlaws będzie ciepło przyjętą propozycją. W najgorszym wypadku gra będzie nudna, bo złych pozycji ta korporacja akurat nie produkuje.

PS: Wiecie, że macie w portfolio taką markę jak Rayman, prawda? Wypadałoby w końcu coś z nią zrobić, bo już ponad 10 lat nie było nowej gry.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ sprawdzamy preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw