Telewizor na ścianie z widokiem na ekranie przedstawiającym ofertę filmu "Godzilla i Kong: Nowe imperium" i podobne rekomendacje.

Amazon Prime Video z funkcją, której wcześniej nie znałem. Dużo mi oszczędziła

3 minuty czytania
Komentarze

Serwis Amazon Prime Video ma kilka ciekawych funkcji, a ostatnio udało się natrafić na kolejną. I trzeba przyznać, że bardzo ciekawą. Co więcej, jest w stanie oszczędzić nam nie tylko czas, ale i pieniądze. Otóż przy wybranych produkcjach dostępnych do wypożyczenia lub kupienia, można obejrzeć całkiem obszerny fragment filmu, a nie tylko posiłkować się krótką jego zapowiedzią.

Amazon Prime Video z funkcją rozszerzonego podglądu

Rozszerzony podgląd na Amazon Prime Video. Godzilla i Kong: Nowe imperium Rozszerzony podgląd, przedstawia potężnego Konga i przerażającą Godzillę w walce z kolosalnym zagrożeniem.
Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Ile razy w życiu mieliście tak, że po emocjonującym trailerze jakieś produkcji, film okazywał się niewypałem? Zapewne więcej niż raz. Zapowiedzi filmowe tworzone są w taki sposób, by przedstawiały najciekawsze fragmenty filmu, a ich sposób montażu sprawia, że mogą reklamować coś zupełnie innego, niż w finalnie otrzymujemy. Doskonałym przykładem był trailer do filmu Drive, który nie dość, że zdradzał praktycznie całą fabułę, to jeszcze zapowiadał tytuł podobny do serii Szybkich i wściekłych. Finalnie otrzymaliśmy bardzo dobry dramat obyczajowy, a wiele osób było po prostu zawiedzionych.

"Godzilla i Kong: Nowe imperium" - opcje wypożyczenia i zakupu, rekomendacje obejmujące podobne filmy.
Rozszerzony podgląd na platformie obejrzemy bez konieczności kupowania samego filmu. Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Tymczasem wystarczy obejrzeć kilka pierwszych minut produkcji, by wiedzieć, w jakim tonie ta będzie utrzymana. I to właśnie oferuje funkcja rozszerzonego podglądu na Prime Video.

Część produkcji, które możemy wypożyczyć lub kupić na platformie Amazona ma możliwość włączenia rozszerzonego podglądu, opisanego jako zawartość dodatkowa (bonus). To 10-minutowy fragment filmu, więc zanim wydamy pieniądze, możemy sami sprawdzić, czy będzie nam odpowiadał jego klimat. Oczywiście 10 minut nie jest w żaden sposób reprezentatywne dla całości, ale pokazuje już, czy warto po film sięgać.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Niestety, taki rozszerzony podgląd dostępny jest obecnie tylko w niektórych produkcjach, jak np. Godzilla i Kong: Nowe Imperium, Diuna 2 czy Meg 2. I co ciekawe, nie zawsze widać go z poziomu samego filmu, a trzeba go wyszukać. Trzeba mieć nadzieję, że takich podglądów będzie pojawiać się więcej, bo rzeczywiście mogą sporo ułatwić przy wybieraniu tego, co chcemy wypożyczyć.

Więcej pożytecznych funkcji

Napisy końcowe filmu z informacjami o reżyserze sztuki, operatorach kamer A i B oraz inżynierze dźwięku. Po prawej stronie panel obsady postaci i aktorów. W prawym dolnym rogu przycisk "Następny odcinek".
Funkcja X-Ray na platformie. Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Na Amazon Prime Video znajdziemy więcej takich pożytecznych funkcji, których brakuje w innych streamingach. Jedną z najciekawszych jest oczywiście X-Ray, czyli rentgen. To możliwość podejrzenia w czasie rzeczywistym tego, kto gra w danej produkcji i scenie. Zapewne każdemu zdarzyło się czasem zastanawiać podczas seansu nad tym, skąd kojarzy danego aktora czy aktorkę. Tutaj wystarczy skorzystać z X-Ray i od razu poznamy nazwisko, ale będziemy mogli też zobaczyć filmografię, gdzie dana osoba występowała.

Kobieta z pochyloną głową w niebieskiej koszuli siedząca przy stole, na którym stoi butelka piwa, na ekranie po prawej stronie widoczne miniaturki przedstawiające tę samą osobę.
Wygodnie można sprawdzić, gdzie jeszcze występowała aktorka. Fot. Bartosz Szczygielski / Android.com.pl

Takiej funkcji może brakować w innych serwisach streamingowych. Oczywiście na Amazon Prime Video znajdziemy też opcje Pomijania intro czy przeskakiwania do następnego odcinka, ale to X-Ray jest tym, co wyróżnia platformę na tle konkurencji. Dzięki niej możemy nawet sprawdzić, jaka muzyka została wykorzystana w danej scenie. Nie zawsze i nie wszystkie informacje da się w ten sposób sprawdzić, ale w większości przypadków działa to naprawdę dobrze.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Jeśli lubisz oglądać sport i masz krótką chwilę, wypełnij naszą ankietę na temat wypoczynku i oglądania Euro 2024 oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Źródło: opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Avishak / Shutterstock / Amazon Prime Video / montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw