Piłka do gry w piłkę nożną UEFA Euro 2024 na tle murawy boiska.

Tak brzmi oficjalny hymn EURO 2024. Nawet „Koko Koko Euro Spoko” było lepsze

2 minuty czytania
Komentarze

EURO 2024 już dosłownie za tydzień. W EA Sports FC 24 zadebiutowała potężna aktualizacja związana z tą imprezą, na której przecież zagrają też Polacy. Nie potrzeba było wiele czasu, abym znów zaczął podśpiewywać sobie Endless Summer autorstwa Oceany, czyli hymn Mistrzostw Europy w Polsce i Ukrainie, które odbyły się 12 lat temu.

Sprawdziłem więc, jaki hymn ma tegoroczna impreza. Cóż, moje uszy mogły się obyć i bez tej kakofonii.

Kto nagrał oficjalny hymn EURO 2024?

Hymn EURO 2024.

Oficjalny hymn EURO 2024 nosi nazwę Fire i został nagrany przez trójkę wykonawców – MEDUZA, zespół OneRepublic oraz Leony. Nie jest to oczywiście najgorsza produkcja, ale brakuje jej przede wszystkim tanecznego tempa, które miały np. Endless Summer (EURO 2012) czy też This One’s For You (EURO 2016).

Innym zarzutem do teledysku jest fakt, że klip został przepełniony reklamami sponsorów EURO 2024. Nie trzeba się wysilać, aby dostrzec torby z zakupami z Lidla czy też butelki Coca-Coli. Klip na taką imprezę może być ciekawym dziełem sztuki, a nie wyłącznie gigantyczną reklamą.

Najlepsze hymny UEFA EURO? Zdecydowanie 2016 i 2012!

David Guetta ft. Zara Larsson – This One’s For You – Oficjalny Hymn UEFA EURO 2016.

W sercach Polaków z pewnością najcieplejszym wspomnieniem pozostaje EURO 2016 (tak, 8 lat temu), kiedy to nasza reprezentacja dotarła do ćwierćfinału i przegrała z Portugalią po dzielnej walce w rzutach karnych.

Oceana – Endless Summer. Oficjalny hymn UEFA EURO 2012.

EURO 2012 nie było aż tak pełne sukcesów sportowych (odpadliśmy w fazie grupowej), ale przynajmniej byliśmy gospodarzami wspólnie z Ukrainą i dzięki temu ogrom projektów publicznych został przyspieszonych (co by nie było wstydu przed kibicami z całej Europy).

Niemniej, jeśli mowa o muzycznej oprawie tych imprez, to te dwie kojarzą mi się najcieplej. I wiecie co? Nawet Koko Koko Euro Spoko było lepsze od Fire, przynajmniej miało duszę!

Jarzębina – Koko Koko Euro Spoko – niedoszły hymn EURO 2012.

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy jesteś fanem sportu, ale lubisz też wypoczynek? Podziel się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie! Zajmie ci to kilka sekund, a my chętnie poznamy twoje zdanie na temat oglądania wydarzeń sportowych.

Zdjęcie otwierające: katatonia82 / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw