Osoba trzymająca rękę na touchpadzie laptopa, na ekranie otwarta strona z ofertą serwisu streamingowego Max; obok leży telefon z logo Max na wyświetlaczu.
LINKI AFILIACYJNE

Max podnosi ceny subskrypcji. Polaków też to może czekać

3 minuty czytania
Komentarze

Nieciekawe wiadomości dotarły do nas zza oceanu. Platforma streamingowa Max, która w Polsce zastąpi HBO Max już 11 czerwca tego roku, podniosła ceny subskrypcji. Podwyżki może i nie są znaczące, ale te pojawiły się raptem rok po oficjalnym debiucie platformy. Może się więc okazać, że niebawem nowe ceny dotrą także do naszego kraju.

Max podnosi ceny subskrypcji

Telewizor z platformą Max w trybie ekranu głównego, wyświetlający różne programy telewizyjne i filmy; w tle widać rękę trzymającą pilot. Zdjęcie do tekstu na temat ceny serwisu.
Fot. Olena Ivanova / Shutterstock / Max / montaż własny

Dopiero co poznaliśmy ceny Max w Polsce, a niewykluczone, że te niebawem ulegną zmianie. Oczywiście nie ma co jeszcze przesadzać, ale podwyżka ceny za dostęp do streamingu na amerykańskim rynku nie jest dobrą wiadomością. Podwyżka została bowiem wprowadzona z dnia na dzień i choć cena poszła w górę raptem o 1 dolara (niecałe 4 zł), to w skali roku jest to już całkiem spore obciążenie dla budżetu.

Podobnie jak w Polsce, pakiety w Max są dostępne na tamtejszym rynku w kilku wariantach. Podwyżki dotknęły wersji zawierającej reklamy oraz tej pozwalającej na oglądanie treści w jakości 4K.

  • Plan z reklamami – 16,99 dolarów miesięcznie (wcześniej 15,99 dolarów, obecnie to około 67 złotych)
  • Plan Ultimate – 20,99 dolarów miesięcznie (wcześniej 19,99 dolarów, obecnie to około 83 złote)

Porównując powyższe ceny z tymi, które mają obowiązywać w Polsce, mamy o wiele taniej. Plan z reklamami ma bowiem kosztować 19,99 zł, a Premium (Ultimate w USA) 49,99 zł miesięcznie. Różnica jest więc kolosalna, a to oznacza, że podwyżka w naszym kraju wcale nie jest taka nieprawdopodobna.

Telewizor z logo "max" na ekranie, miska popcornu i pilot na stole.
Fot. Hamara / Shutterstock

Wątpliwe, by stało się to zaraz po premierze nowej wersji serwisu, ale w ciągu roku jest to już możliwe. Max w Stanach Zjednoczonych zadebiutował w maju 2023 roku, więc pierwsza zmiana cen nastąpiła po 12 miesiącach. Zmiana wchodzi w życie w USA już 4 lipca tego roku.

Streamingi coraz droższe

Zbliżenie dłoni trzymającej pilot do telewizora, w tle rozmyty ekran telewizora.
Fot. aurelupuanas / Shutterstock

W zeszłym roku cena Disney+ poszła znacząco w górę na polskim rynku. Teraz użytkownicy chcący oglądać treści w 4K na MAX także zapłacą więcej, jeżeli nie obejmuje ich dotychczasowa zniżka. W powietrzu cały czas wisi też podwyżka za dostęp do Netflixa. Wygląda na to, że era taniego dostępu do streamingów powoli dobiega końca i nie są to dobre wiadomości dla miłośników filmów i seriali. Niestety, ale niewiele można z tym zrobić. Są tak naprawdę tylko dwie drogi. Płacić więcej lub zrezygnować.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Jeśli lubisz oglądać sport i masz krótką chwilę, wypełnij naszą ankietę na temat wypoczynku i oglądania Euro 2024 oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Źródło: Max. Zdjęcie otwierające: Elena Uve / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw