Kadr z gry Kingdom Come Deliverance. Walka rycerzy w średniowiecznym zamku, jeden z nich z tarczą ozdobioną czerwonym wzorem. Na pierwszym planie widać pokonanych wojowników.
LINKI AFILIACYJNE

Kingdom Come: Deliverance 2 bez pełnej polskiej wersji językowej. Czeskie studio wolało dogodzić japońskim graczom

2 minuty czytania
Komentarze

Jeśli czekacie na premierę Kingdom Come: Deliverance 2 nie mamy dobrej wiadomości. Czeskie Warhorse Studios potwierdziło, jaką wersję spolszczenia otrzymamy. Graczom z Japonii możemy pozazdrościć.

Kingdom Come: Deliverance 2 bez polskiego dubbingu

Rycerz w średniowiecznej zbroi obok głowy konia na tle leśnego krajobrazu. Obrazek przedstawia bohatera o imieniu Henry z gry Kingdom Come: Deliverance 2
Fot. Warhorse Studios / materiały prasowe

Wszystko wskazuje na to, że Kingdom Come: Deliverance 2 powtórzy sukces pierwszej odsłony serii, która debiutowała w 2018 roku. Przypomnijmy, że premierę sequela zapowiedziano na drugą połowę tego roku, jednak do sieci regularnie trafiają nowe materiały dotyczące wyczekiwanego RPG.

Wśród nich znalazła się również rozpiska Warhorse Studios dotycząca wsparcia dla zagranicznych wersji gry. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że poza czeskim dubbingiem w grze pojawią się opcje prowadzenia rozgrywki po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku i… japońsku! Ku zaskoczeniu wielu osób oznacza to, że w Kingdom Come: Deliverance 2 nie pojawi się polska ścieżka dźwiękowa, a gracze znad Wisły muszą zadowolić się tylko napisami.

Lista językowa Kingdom Come Deliverance, dostępne pełne audio i napisy
Fot. Warhorse Studios / materiały prasowe

Warhorse Studios zaskakuje swoją decyzją

Fakt, że w Kingdom Come: Deliverance 2 zabraknie polskiego dubbingu, może mocno szokować. Przede wszystkim ze względu na to, że średniowieczne RPG osadzone w bliskich dla Polaków klimatach wydaje się produktem idealnie skrojonym do preferencji dużej części graczy znad Wisły.

Tymczasem w przypadku Japonii nowa gra od Warhorse Studios niekoniecznie musi przypaść do gustu lokalnym graczom. Niemniej warto zaznaczyć, że poprzednia odsłona serii, czyli Kingdom Come: Deliverance również wspierało pełną japońską wersję językową. Być może nasi południowi sąsiedzi poszli sprawdzonym tropem i postanowili nie kombinować ze strategią, która powiodła się sześć lat temu.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Poruszanie tematów gier RPG może sprawić, że zatęsknicie za grami dzieciństwa. Jeśli tak się stało, już teraz odsyłam do naszych tekstów poświęconych kultowym produkcjom sprzed lat.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ sprawdzamy preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: Warhorse Studios. Zdjęcie otwierające: Warhorse Studios / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw