Lucia główna bohaterka GTA 6 VI w białym bikini opiera się o barierkę na rooftopie z basenem, w tle widoczne miasto i ludzie odpoczywający przy basenie.

Rockstar zapytany o GTA VI na PC. Oto co odpowiedziano

2 minuty czytania
Komentarze

GTA VI zostało oryginalnie zapowiedziane na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Wiemy jednak doskonale, że rok lub dwa po oryginalnej premierze, Rockstar Games wypuszcza swoje dzieła także na komputery PC. Z uwagi na to, prezes Take-Two Interactive (wydawca gry) został zapytany o to, czy proceder i tutaj się powtórzy.

Czy GTA VI ukaże się na PC równolegle do wersji konsolowej?

Pełen życia wieczorny widok ulicy w Vice City z GTA 6 VI z neonowymi światłami, palmami, spacerującymi ludźmi i luksusowymi samochodami, w tle widoczne budynki w stylu art deco. GTA VI w 2026 tak będzie wyglądać
Fot. Rockstar Games / materiały prasowe

Gdybym miał przetłumaczyć z języka korporacyjnego na język polski przetłumaczyć wypowiedź Straussa Zelnika, powiedziałbym: tak, ale później. Zresztą, oceńcie sami:

Rockstar ma stałe podejście do wydawania gier, takie, które już wcześniej widzieliśmy. Z czasem ogłoszą więcej informacji. Wierzę, że właściwą strategią dla naszego biznesu jest być tam, gdzie są konsumenci. Historycznie rzecz biorąc, ta firma zawsze wypuszczała swoje produkty do rąk konsumentów wszędzie tam, gdzie byli. Na każdej platformie, która z biegiem czasu zyskiwała na znaczeniu.

Strauss Zelnick, CEO Take-Two Interactive, wypowiedź dla TD Coven

Rockstar Games ma specyficzne podejście do PC-tów

Zwiastun GTA VI.

Rockstar Games słynie z tego, że jeśli wypuszcza gry na PC, to później. Ma to sens, ponieważ dla takiego tytułu jak GTA VI to będzie niczym druga premiera. Ekscytacja tłumów jest większa niż przy równoległej premierze, więc to naturalne, że zmęczeni oczekiwaniem gracze chętniej decydują się na zakup.

Czasami jednak Rockstar Games nie lubi pieniędzy. Dalej czekamy na wersję PC gry Red Dead Redemption, nie dawno odświeżonego klasyka z 2010 r. Firma ma też potężny problem, aby wypuścić na nowe platformy GTA IV, uwięzione w przypadku konsol Sony na stareńkim PlayStation 3. Czas pokaże prawdę, ale szczerze mówiąc, nie spodziewam się wersji PC GTA VI w dniu premiery na konsolach.

Psssst! Zapisz sobie w zakładce kody do GTA VI. Jak już gra wyjdzie, na pewno ten adres ci się przyda.

Źródło: VGC, Zdjęcie otwierające: Rockstar Games / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw