Postać z fantastycznej gry wideo w pancerzu na tle z czerwonym oświetleniem obok postaci rycerza z gry wideo w zbroi rycerskiej.
LINKI AFILIACYJNE

Kolejne potężne zwolnienia w branży gier. Embracer Group tnie kilka tysięcy etatów i kasuje 80 gier

3 minuty czytania
Komentarze

Ostatnie miesiące na pewno nie należały do najprzyjemniejszych dla wszystkich pracowników Embracer Group. Szwedzi przechodzili bowiem przez potężny proces restrukturyzacji, który niestety okazał się bardzo bolesny w skutkach. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy firma zredukowała ponad 4500 etatów, a do tego skasowała projekty 80 gier.

Embracer Group zakończyło brutalny w skutkach proces restrukturyzacji

Logo Embracer Group na fioletowo-czerwonym tle
Fot. Embracer Group / materiały prasowe

Problemy finansowe mogą dopaść nawet największych graczy na rynku gier wideo, o czym świadczy sytuacja Embracer Group. Ostatnio informowaliśmy was o tym, że szwedzka firma została podzielona na trzy odrębne spółki. Jednakże wszystko wskazuje na to, że burzliwy czas Skandynawowie mają za sobą, więc warto podsumować ich posunięcia na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy.

Okazuje się bowiem, że dane z najnowszego raportu Embracer Group są zatrważające. Oficjalnie proces restrukturyzacji firmy zakończył się 31 marca tego roku, a od 1 kwietnia 2023 Szwedzi zredukowali 4532 etaty. Do tego dodajmy jeszcze zamknięcie lub sprzedaż 44 studiów oraz zrezygnowanie z projektów 80 gier wideo.

Program restrukturyzacji Embracer Group został „pomyślnie sfinalizowany” według stanu na 31 marca.

Oto zmiany z ubiegłych 12 miesięcy:

  • Redukcja 4532 etatów
  • Zamknięcie lub sprzedaż 44 studiów
  • Zmniejszono liczbę opracowanych gier o 80 sztuk
MauroNL na X (według danych z raportu Embracer Group)
Tweet informujący o zakończeniu programu restrukturyzacji Embracer Group od marca 31. Tabela z informacjami finansowymi według roku i kwartału.
Fot. X, zrzut ekranu

Co dalej z Embracer Group? W drodze 70 nowych gier

Statystyki zaprezentowane przez szwedzką firmę są przerażające, jednak właśnie tak aktualnie wygląda branża gier wideo. Coraz więcej firm decyduje się na redukcję etatów lub zamknięcie mniejszych studiów, co niedawno praktykował między innymi Microsoft.

Niemniej mimo fatalnego roku Embracer Group nie składa broni i wierzy, że nadchodzące miesiące będą dla nich owocne. Zgodnie z zapowiedziami firmy w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy wszystkie podlegające jej studia wypuszczą na rynek około 70 gier.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Największe nadzieje pokłada się oczywiście w Kingdom Come: Deliverance 2 od Warhorse Studios. Innym ważnym tytułem od Skandynawów jest Killing Floor 3 autorstwa Tripwire Interactive. Udane premiery tych gier mogą sprawić, że firma powróci na szczyt i jednocześnie odkuje się po naprawdę złych kilkunastu miesiącach.

W oczekiwaniu na rozwój sytuacji bardzo możliwe, że czas umilą wam darmowe tytuły. Jeśli regularnie gracie w takie produkcje z pewnością zainteresuje was nasz poradnik dotyczący kodów do Fortnite. Z kolei osoby, które nie przepadają za tytułem od Epic Games zapraszam do listy z kodami do CS2.

Pomóż nam zrozumieć wynagrodzenia programistów! Chcielibyśmy prosić cię o wypełnienie krótkiej ankiety, która zajmie Ci tylko 10 sekund. Twoja opinia jest dla nas niezwykle cenna.

Źródło: Eurogamer, Tech4Gamers. Zdjęcie otwierające: Tripwire Interactive, Deep Silver / modyfikacje własne

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw