Jeździec na koniu w zbroi patrzy na tajemnicze ruiny i ogromne, świecące drzewo w fantastycznym krajobrazie.

Elden Ring DLC. Kompendium wiedzy o Shadow of the Erdtree

3 minuty czytania
Komentarze

Elden Ring DLC, czyli Shadow of the Erdtree, zadebiutuje już w drugiej połowie czerwca 2024 r. Jest to tak ważne wydarzenie dla branży gier, że pozostali wydawcy specjalnie unikają kolizji z tą premierą, wiedząc, iż nie mają absolutnych szans w starciu z dziełem FROM SOFTWARE. Nie przedłużając, oto najważniejsze informacje o tym dziele.

Elden Ring DLC. Szczegóły premiery Shadow of the Erdtree

Elden Ring DLC- Postać w stylu fantasy siedząca na tronie na tle apokaliptycznego krajobrazu zniszczonych budowli i płonącego miasta.
Fot. FROM SOFTWARE / materiały prasowe

Elden Ring: Shadow of the Erdtree ukaże się na rynku 21 czerwca 2024 r. W dodatek zagramy na komputerach PC, a także konsolach: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Tutaj należy dodać, że aby zagrać w Shadow of the Erdtree, konieczne jest posiadanie podstawowego Elden Ring. W przeciwnym wypadku DLC nie zadziała samodzielnie.

Cena Elden Ring DLC na wszystkich platformach

Zwiastun rozgrywki w Elden Ring DLC.

FROM SOFTWARE wyceniło Shadow of the Erdtree na 169 złotych, niezależnie od interesującej was platformy. Możecie też alternatywnie wyposażyć się w Edycję Deluxe za 219 złotych, która zawiera cyfrowy artbook, ścieżkę dźwiękową w formie dodatkowej aplikacji, a także specjalny gest dla postaci.

Jeżeli z kolei nie macie jeszcze podstawowej edycji Elden Ring, możecie teraz zakupić ją łącznie z dodatkiem. Taka inwestycja kosztuje 339 złotych lub 419 złotych, jeśli interesuje was zawartość Edycji Deluxe lub chcecie po prostu wesprzeć FROM SOFTWARE przez nabycie tej droższej edycji.

Co wiemy o fabule w Elden Ring DLC?

Zwiastun fabularny Elden Ring DLC.

Tutaj pozwolę sobie oddać głos Hidetace Miyazakiemu, reżyserowi Elden Ring: Shadow of the Erdtree. Oto co powiedział w wywiadzie udzielonym redakcji IGN.

Przede wszystkim, akcja Shadow of the Erdtree rozgrywa się w zupełnie nowej krainie. To zupełnie nowa mapa, oddzielona od Ziem Pomiędzy. Jest to kraina, która jest zacieniona przez specyficzne Drzewo, w przeciwieństwie do świetlistego Złotego Drzewa w Ziemiach Pomiędzy. Dzieje się to, ponownie, na całkowicie odrębnej, fizycznie oddzielonej mapie. Tak więc będzie to wymagało pewnego rodzaju teleportacji, aby się tam dostać.

Jeśli chodzi o scenerię i motywy, technicznie nowa kraina znajduje się obok Ziem Pomiędzy, to samo uniwersum. Z powodu pewnych fabularnych okoliczności, których dziś nie ujawnimy, stała się fizycznie odłączona, i gracz podróżuje do nowej krainy jako do odrębnego miejsce.

Gracz odwiedzi to miejscy, aby podążać śladami Miquelli. Miquella jest kluczową postacią w tej historii, jak zgadło wielu graczy, którzy widzieli wcześniej opublikowaną grafikę. To faktycznie Miquella i to ona podróżowała do nowej krainy. Gracze będą podążać jej ścieżką i spróbują zobaczyć, co zamierzała tam zrobić. Inną osią fabuły jest Królowa Marika i jej czyny, a także pościg Miquelli za nią.

Hidetaka Miyazaki, reżyser w FROM SOFTWARE, wypowiedź dla redakcji IGN

Jak więc widzicie, klasycznie dla gier FROM SOFTWARE, jest to mocno pokręcone. Choć dodatek dzieje się równolegle do podstawowej gry, być może dobrym pomysłem jest rozpoczęcie zabawy w Elden Ring już teraz, by z mocnym buildem przygotować się na potężny dodatek.

Zdjęcie otwierające: FROM SOFTWARE / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw