Trzej uśmiechnięci mężczyźni siedzący w pomieszczeniu biurowym; środkowy mężczyzna w czarnej bluzie jest w centrum kadru i skupia uwagę.
LINKI AFILIACYJNE

Stanowski ujawnia, ile zarobił. Kanał Zero bije na głowę Kanał Sportowy

3 minuty czytania
Komentarze

Krzysztof Stanowski przyzwyczaił wszystkich swoich obserwatorów, że na platformie X raczej nie gryzie się w język, o czym przekonał się jeden z użytkowników tego serwisu. Okazuje się bowiem, że klasyczna internetowa przepychanka słowna zakończyła się tweetem dziennikarza, który stwierdził, że Kanał Zero jeszcze w tym roku zbliży się przychodami do kwoty 30 milionów złotych.

Kanał Zero z przychodami rzędu 30 milionów złotych – tak twierdzi Stanowski

Mężczyzna w błękitnej koszulce polo prezentujący podczas wykładu, z laptopem na stole i ekranem multimedialnym w tle.
Fot. Kanał Zero / YouTube, zrzut ekranu

W ostatnich dniach Krzysztof Stanowski wykazuje się wzmożoną aktywnością na platformie X, gdzie często wchodzi w interakcje z komentującymi.

Naturalnie dotyczy to także odpowiadania na zaczepne czy nawet chamskie komentarze. W przypadku jednego z użytkowników byłego Twittera „pyskówka” zakończyła się w następujący sposób:

Tweet użytkownika "@nadredaktor665" oraz "@K_Stanowski" odpowiadajacego na krytyczny komentarz dotyczący finansowania.
Fot. X, zrzut ekranu

Jeśli przyjmiemy słowa Stanowskiego za pewnik – bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku przychody Kanału Zero zbliża się do 30 milionów złotych. Naturalnie na taki wynik wpływają nie tylko umowy sponsorskie, ale także pieniądze zarobione z reklam w serwisie YouTube czy nadchodzący wielkimi krokami portal informacyjno-publicystyczny.

Przypomnijmy, że Kanał Zero subskrybuje już 1,12 miliona użytkowników, a w ostatnich tygodniach platforma rozwija się także w nowych kierunkach. Przykładem tego mogą być materiały korespondencyjne z Bliskiego Wschodu czy program informacyjny Świat od zera.

Jak Kanał Zero wypada na tle Kanału Sportowego?

Krzysztof Stanowski z Kanału Zero. Mężczyzna o krótkich ciemnych włosach i brodzie, ubrany w czarną koszulkę z nadrukiem psa, siedzi przed mikrofonem na tle okien widać panoramę miasta o zachodzie słońca.
Fot. Kanał Zero / YouTube, zrzut ekranu

Ogromna kwota rzucona przez Krzysztofa Stanowskiego sprawiła, że portal Wirtualne Media zdecydował się porównać ewentualne przychody Kanału Zero w 2024 roku do wyników finansowych Kanału Sportowego. Zaznaczmy, że to właśnie druga z wymienionych platform przez kilka ostatnich lat była miejscem, gdzie swoje materiały tworzył Stanowski.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Jak podają Wirtualne Media – jeśli przychody Kanału Zero faktycznie wyniosą około 30 milionów złotych, z pewnością przekroczą wyniki finansowe Kanału Sportowego, który w ostatnich latach produkował także popularne magazyny sportowe w formie kwartalników. W ubiegłym roku platforma zarządzana przez Michała Pola, Mateusza Borka i Tomasza Smokowskiego mogła pochwalić się bilansem 25,34 milionów złotych przychodów i 5,15 milionów złotych zysku netto.

Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Zbieramy właśnie dane wśród naszych czytelników dotyczące ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: X, Wirtualne Media. Zdjęcie otwierające: K_Stanowski / X, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw