Plakat z gry "Grand Theft Auto" przedstawiający dwie postacie siedzące na masce samochodu na tle palm i budynków.

Premiera GTA 6 coraz bliżej. Rockstar potwierdza wstępną datę

2 minuty czytania
Komentarze

Gracze na całym świecie czekają na dzień, kiedy nastąpi premiera GTA 6, czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych gier w historii. Rockstar bardzo długo zwlekał z tym, by w ogóle zapowiedzieć kolejne Grand Theft Auto, ale kiedy już to zrobił, to zwiastun produkcji stał się prawdziwym hitem. Teraz znamy w końcu przybliżoną datę premiery GTA 6.

Premiera GTA 6 niezagrożona

Ubłoceni ludzie w Vice City z gry GTA VI. premiera GTA 6 niezagrożona
Fot. Rockstar Games / materiały prasowe

W sieci jakiś czas temu pojawiły się informacje, że na kolejne GTA poczekamy dłużej, niż pierwotnie zakładaliśmy. Przypomnijmy, że zwiastun Grand Theft Auto 6 zdradzał nie tylko to, czego możemy spodziewać się po produkcji, ale też jej przybliżoną datę premiery.

Tytuł od Rockstar miał ukazać się gdzieś w 2025 roku, ale nie podano jeszcze konkretnej daty. Nie dziwne więc, że niektórzy zaczęli przewidywać, że premiera GTA 6 zostanie jednak przesunięta na kolejny rok, czyli 2026. Teraz wątpliwości w tej kwestii rozwiał CEO Take-Two w rozmowie z IGN. Kolejne GTA ukaże się więc jesienią przyszłego roku.

Jesteśmy bardzo pewni tego, że dostarczymy grę jesienią 2025 roku.

Strauss Zelnick, CEO Take-Two dla IGN

Nowa gra przyniesie zmiany

Luicia, główna bohaterka GTA VI przy oknie w zaciemnionym pomieszczeniu.
Fot. Rockstar Games / materiały prasowe

Przed Rockstar naprawdę gigantyczne wyzwanie, by przebić sukces Grand Theft Auto 5. Biorąc pod uwagę, że tytuł od ponad dekady ciągle jest kupowany, został wydawany na kilku generacjach konsol i gracze stale po niego sięgają, musi na firmie ciążyć ogromna odpowiedzialność.

GTA 6 ponownie pozwoli nam się wcielić w więcej niż jednego bohatera. Tym razem nie będzie ich jednak trzech, jak miało to miejsce w GTA 5, ale jedynie dwójka.

Lucia bohaterka GTA 6 VI siedzi na tylnym siedzeniu samochodu, patrząc przez ramię na kamerę. Ma krótkie włosy i nosi kolczyki oraz czerwoną bandanę na szyi. W tle widoczne są pieniądze trzymane przez inną osobę.
Fot. Rockstar Games / materiały prasowe

Wiemy, że w grze przyjdzie nam śledzić losy pewnego rodzeństwa. Lucia i Jason nie należą do najgrzeczniejszych osób na świecie, ale seria gier od Rockstar przyzwyczaiła nas do tego, że spoglądamy na trochę inną rzeczywistość niż ta, do której jesteśmy normalnie przyzwyczajeni. Samego opisu fabuły jeszcze nie dostaliśmy, ale premiera GTA 6 jest już bliżej niż dalej, więc to tylko kwestia czasu.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Najlepsze tanie telewizory do 1000 zł.

Wiadomo za to, że w pierwszej kolejności tytuł wyjdzie na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X, a osoby korzystające z mocnych zestawów komputerowych, będą musiały trochę poczekać. Niemniej wydaje się, że będzie warto, ponieważ Rockstar praktycznie nigdy nas nie zawiódł.

Źródło: IGN. Zdjęcie otwierające: Rockstar / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw