Kobieta z bronią w ręku stojąca w ruinach świątyni z wodą i krokodylem na pierwszym planie.
LINKI AFILIACYJNE

Tomb Raider od Amazon Prime Video. Powstaje aktorski serial akcji

3 minuty czytania
Komentarze

Po ogromnym sukcesie Fallouta serwis Amazon Prime Video idzie za ciosem i już teraz bierze się za produkcję kolejnego serialu opartego na kultowej serii gier wideo. Tym razem Amerykanie skupią się na cyklu Tomb Raider, którego główną bohaterką jest uwielbiana Lara Croft.

Amazon bierze się za serial Tomb Raider – to murowany hit?

Logo Tomb Raider w złotej kolorystyce, na tle kamiennego okręgu z pajęczynami i skolopendromorfą, z napisem Crystal Dynamics: An Embracer Group Company na dole.
Fot. Crystal Dynamics / materiały prasowe

Najprawdopodobniej wszyscy zgodzimy się z tym, że Fallout od Amazon Prime Video to jeden z największych serialowych hitów tego roku. Dzięki tej produkcji widzowie na całym świecie przychylnym okiem patrzą na kolejne produkcje Amazon MGM Studios. Co ciekawe wszystko wskazuje na to, że twórcy z Prime Video polubili ekranizacje serii gier wideo, o czym świadczy ich najnowszy projekt.

Deweloperzy z Crystal Dynamics ogłosili, że na mocy współpracy z Amazonem w serwisie Prime Video pojawi się aktorski serial akcji z uniwersum Tomb Raider. Niestety aktualnie nie znamy żadnych ram czasowych, w których produkcja z Larą Croft w roli głównej pojawi się w bibliotece platformy VOD. Wiemy jednak, że scenariusz do serialu napisze Phoebe Waller Bridge, która pracowała między innymi przy Fleabag czy Nie czas umierać.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę to ogłosić – zamówiliśmy epicki serial przygodowy Tomb Raider od niezwykle utalentowanej zdobywczyni nagrody Emmy, czyli Phoebe Waller-Bridge i zespołu Crystal Dynamics.

Jennifer Salke – dyrektorka Amazon MGM Studios

To nie pierwsza ekranizacja serii Tomb Raider

Kobieta z dwoma pistoletami walczy z wilkami w ruinach porośniętych roślinnością.
Fot. Aspyr / materiały prasowe

Wszystko wskazuje na to, że na nowy serial od Amazon Prime Video przyjdzie nam trochę poczekać, jednak jest to świetna okazja, aby przypomnieć sobie wcześniejsze ekranizacje serii gier. Zaznaczmy bowiem, że łącznie powstały trzy filmy aktorskie oraz jeden serial animowany z Larą Croft w roli głównej.

Najbardziej znanymi tytułami są jednak klasyczne Lara Croft: Tomb Raider oraz Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia z 2001 i 2003 roku. W obu tych produkcjach tytułową bohaterkę zagrała Angelina Jolie. W 2018 roku do kin trafił reboot serii z Alicią Vikander w roli głównej, jednak ostatecznie nie cieszył się tak dużą popularnością jak dwa wspomniane wyżej tytuły.

Alicja Vikander jako Lara Croft w filmie Tomb Raider z 2018 roku. Kobieta w zielonym topie z postrzępionym i owiniętym bandażem ramieniem, z kołczanem strzał na plecach na tle nieba.
Alicja Vikander jako Lara Croft w filmie Tomb Raider z 2018 roku. Fot. Warner Bros. / materiały prasowe

Z kolei serial animowany Revisioned: Tomb Raider z 2007 roku zakończył się na dziesięciu odcinkach i dziś jest traktowany raczej jako ciekawostka, a nie godna uwagi produkcja akcji. W praktyce oznacza to, że twórcy z Amazon MGM Studios mają spore pole do popisu, ponieważ poprzeczka nie jest zawieszona zbyt wysoko, a uniwersum Tomb Raider wciąż cieszy się sporą popularnością wśród społeczności graczy na całym świecie.

W oczekiwaniu na premierę nowego serialu Amazona bardzo możliwe, że z chęcią rzucicie okiem na nasze zestawienie z aktualnym TOP10 Netfliksa.

Źródło: Crystal Dynamics. Zdjęcie otwierające: Crystal Dynamics / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw