Małpa wojownik z kijem siedzi na koniu, obok kobieta i orzeł na przedramieniu małpy, w tle zielone, mgliste lasy i drewniane konstrukcje.
LINKI AFILIACYJNE

Królestwo Planety Małp podbija kina na całym świecie. Mocny start w box office

3 minuty czytania
Komentarze

Tak dużego debiutu nie było od dawna! Królestwo Planety Małp przebojem wdarło się do kin na całym świecie, a premierowy weekend zwiastuje kolejne setki milionów dolarów wpływów.

Królestwo Planety Małp ogromnym hitem na całym świecie

Scena z filmu z trzema postaciami, gdzie na pierwszym planie znajduje się postać przypominająca małpę w ludzkich ubraniach, na drugim planie widać kolejną małpę oraz kobietę w tle, stojących na piaszczystym terenie z drewnianymi konstrukcjami.
Fot. 20th Century Studios / materiały prasowe

10 maja swój wielki debiut w kinach zaliczyła najnowsza odsłona serii Planeta Małp. Jak łatwo się domyślić, Królestwo Planety Małp ściągnęło do kin mnóstwo widzów na całym świecie, co ma swoje odzwierciedlenie także w zarobkach filmu. W premierowy weekend omawiany właśnie tytuł zainkasował łącznie 129 milionów dolarów.

Co ważne, aż 56,5 miliona pochodzi z rynku amerykańskiego, podczas gdy reszta, czyli 72,5 miliona z pozostałych krajów. Wszystko wskazuje na to, że taki wynik może okazać się najlepszym debiutem w historii całej serii, która sięga roku 1968. Dodatkowo Królestwo Planety Małp bardzo dobrze poradziło sobie także na tle tegorocznej konkurencji.

Nowa odsłona kultowej serii zanotowała bowiem trzeci najlepszy premierowy weekend w całym roku 2024. Większe zainteresowanie w salach kinowych wygenerowały tylko dwa tytuły – Diuna 2 oraz Godzilla i Kong: Nowe imperium.

Królestwo Planety Małp – co trzeba wiedzieć?

Kobieta i dwa małpy stoją na piaszczystym terenie z patykami w rękach.
Fot. 20th Century Studios / materiały prasowe

W naszej recenzji film Królestwo Planety Małp otrzymał całkiem przyzwoitą ocenę, a jej autor – Przemysław Dobrzyński zwraca uwagę przede wszystkim na widowiskowość całej przygody. Przypomnijmy, że film trwa blisko dwie i pół godziny, więc wybierając się na seans, warto wyposażyć się w nieco większy zestaw przekąsek.

Jeśli jesteście głodni niezłej i względnie widowiskowej przygody dla całej rodziny na dużym ekranie, to ostatecznie warto, natomiast nie spodziewajcie się tak samo naładowanego emocjami oraz pełnego fantastycznych sekwencji wizualnych spektaklu, jak to miało miejsce w poprzedniej trylogii, którą polecam obejrzeć albo w streamingu albo zakupić sobie w 4K. Bo to nadal jedna z najlepszych serii filmowych XXI wieku i nie tylko.

Fragment naszej recenzji filmu Królestwo Planety Małp

W całej franczyzie Planeta Małp jest to już dziesiąty film, jednak pierwszy wyreżyserowany przez Wesa Balla. Wśród obsady aktorskiej znajdziemy takie nazwiska jak Owen Teague, Kevin Durand czy Peter Macon. Tymczasem, jeśli chcielibyście nadrobić zaległości w kultowym cyklu, odsyłam do naszego poradnika dotyczącego tego, gdzie obejrzeć filmy z serii Planeta Małp.

 Reżyser Wes Ball tchnął nowe życie w znaną na całym świecie sagę rozgrywającą się kilka pokoleń po panowaniu Cezara. W świecie zdominowanym przez żyjące w harmonii małpy ludzie zostali zepchnięci na margines. Gdy nowy przywódca małp buduje swoje imperium, młody samiec wyrusza w niezwykle trudną podróż, która zmieni jego dotychczasowe wyobrażenie o przeszłości, a nowe decyzje wpłyną na przyszłość zarówno małp jak i ludzi.

Opis filmu (Helios)
Zwiastun filmu

Źródło: Deadline. Zdjęcie otwierające: 20th Century Studios / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw