Czterech mężczyzn siedzących przy studenckim stole w telewizyjnym studio dyskusyjnym, z ekranem w tle i półkami z trofeami.

Ostatnie Pokolenie w Kanale Zero wzbudziło skrajne emocje. „Oglądanie tego bolało i męczyło”

3 minuty czytania
Komentarze

W ramach kolejnego programu z serii Godzina Zero na Kanale Zero duet Krzysztof Stanowski oraz Robert Mazurek gościli przedstawicieli grupy Ostatnie Pokolenie. Jeszcze przed startem transmisji wszystko wskazywało na to, że czeka nas bardzo zażarta dyskusja, w której dziennikarze będą mogli wypunktować swoich rozmówców. Ostatecznie cały program okazał się co najmniej mierny.

Kanał Zero zaprosił przedstawicieli grupy Ostatnie Pokolenie

Czterej mężczyźni siedzący przy nowoczesnym biurku w studiu telewizyjnym, z grafikami na ekranach i różnymi eksponatami na półkach w tle.
Fot. Kanał Zero / YouTube, zrzut ekranu

Zapewne każdy z nas słyszał już o grupie Ostatnie Pokolenie, która w ostatnich tygodniach i miesiącach „zasłynęła” między innymi z oblania farbą pomnika Syreny nad Wisłą czy blokowania mostów w Warszawie. Jak twierdzą aktywiści, są to formy protestu przeciwko wysokoemisyjności oraz wykluczeniu komunikacyjnemu.

Tak się składa, że dwóch przedstawicieli tej grupy – Jan Latkowski oraz Tytus Kiszka pojawili się w Kanale Zero w ramach programu Godzina Zero. Rozmowę poprowadził duet Krzysztof Stanowski i Robert Mazurek, a zapis transmisji znajdziecie poniżej.

Nowy odcinek Godziny Zero z przedstawicielami Ostatniego Pokolenia

Zobacz też: Budda znowu rozda fortunę. Tym razem nie będzie to jednak loteria

Cały program trwa blisko 2,5 godziny, jednak pomimo takiej długości trudno wydobyć z niego wiele konkretów, na co szybko poskarżyli się widzowie. Na moment publikacji tego tekstu materiał ma blisko 300 tysięcy wyświetleń oraz 11 tysięcy łapek w górę przy aż 2,5 tysiąca łapek w dół.

Reakcje internautów na program są wyjątkowo skrajne

Znając ciętość języka oraz błyskotliwość Krzysztofa Stanowskiego wielu widzów programu nastawiało się na „wyjaśnianie” gości z kontrowersyjnej grupy. Niestety ostateczny poziom dyskusji wyjątkowo nie przypadł do gustu dużej części oglądających, którzy dali o tym znać w sekcji komentarzy. Co ciekawe najbardziej dostało się właśnie Stanowskiemu i Mazurkowi, którzy nie mogli zapanować nad rozmową, wprowadzając w nią chaos oraz klasyczne przekrzykiwanie się.

Zrzut ekranu dyskusji użytkowników na forum internetowym zawierający komentarze na temat programu telewizyjnego.
Komentarze pod najnowszym programem Kanału Zero. Fot. Kanał Zero / YouTube, zrzut ekranu

Jak łatwo się domyślić, w mediach społecznościowych Kanału Zero pojawiają się najbardziej kontrowersyjne fragmenty rozmowy oraz wzmianki o „samozaoraniu” jednego z przedstawicieli grupy Ostatnie Pokolenie. Pod tymi wzmiankami dużo łatwiej wyłapać pozytywne komentarze, jednak są one związane tylko i wyłącznie z udostępnionymi fragmentami, a nie całym programem, który wywołał sporo kontrowersji.

Poziom dyskusji oraz sprawność merytoryczna całego programu pozostawiają wiele do życzenia, a szkoda, ponieważ jeszcze przed startem transmisji wiele osób liczyło na ciekawą i rzeczową rozmowę. Ostatecznie nie dowiedzieliśmy się z niej zbyt wielu szczegółów dotyczących działalności grupy Ostatnie Pokolenie, która w ostatnim czasie wywołała w internautach wiele negatywnych emocji i reakcji.

W związku z tym możliwe, że kiedyś w Kanale Zero doczekamy się „powtórki” programu w nieco odmienionym składzie personalnym. W oczekiwaniu na taką transmisję bardzo możliwe, że z chęcią rzucicie okiem na nieco mocniejsze wrażenia filmowe. Jeśli tak, zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem na temat najlepszych horrorów w 2024 roku.

Źródło: Opracowanie własne, YouTube. Zdjęcie otwierające: Kanał Zero / YouTube, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw