Osoba z namalowaną białą twarzą i czerwonymi ustami, która uśmiecha się na ciemnym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Joker 2 z premierowym zwiastunem. Joaquin Phoenix powraca w kultowej roli

3 minuty czytania
Komentarze

Joker 2 lub jak kto woli Joker: Folie à deux bez dwóch zdań będzie jedną z największych premier tego roku. Kontynuacja hitu sprzed pięciu lat doczekała się swojego pierwszego zwiastuna, który potwierdza, że jest na co czekać.

Joker 2 nadchodzi wielkimi krokami – mamy pierwszy zwiastun

joker 2 film 2024
Fot. Warner Bros. / materiały prasowe

Po wielu miesiącach, a nawet latach oczekiwań w końcu doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna filmu Joker 2. Produkcja, która do dystrybucji trafi pod tytułem Joker: Folie à deux zapowiada się co najmniej świetnie, a duża w tym zasługa składu twórców, który praktycznie nie różni się względem tego, który pracował nad pierwszym Jokerem z 2019 roku.

Przypomnijmy, że za scenariusz i reżyserię nadchodzącej produkcji odpowiada Todd Philipps, a w tytułowej roli po raz kolejny przyjdzie nam zobaczyć niezawodnego Joaquina Phoenixa. O tym, że aktor nie wypadł z formy, świadczy premierowy trailer Jokera 2, który możecie obejrzeć poniżej.

Pierwszy zwiastun filmu Joker 2.

Zobacz też: Amazon, błagam… nie zepsuj serialu Fallout. Pierścienie Władzy to idealna przestroga

Folie à deux trafi do kin 4 października tego roku, czyli dokładnie w piątą rocznicę debiutu Jokera. Co ważne, zgodnie z najnowszymi doniesieniami sequel będzie równie brutalny co „jedynka”, o czym świadczy między innymi kategoria R nałożona na film.

Czego powinniśmy spodziewać się po filmie?

Kobieta i mężczyzna w makijażu klauna stojący naprzeciwko siebie na ciemnym tle.
Fot. @jokermovie / X

Główny wątek fabularny skupia się na dalszych losach postaci, która z czasem staje się ikonicznym złoczyńcą oraz głównym wrogiem Batmana. Tak jak już wyżej wspomniałem – w Jokera ponownie wcieli się Joaquin Phoenix. U boku zdobywcy Oscara zobaczymy Lady Gagę, która odegra doktor Harleen Quinzel, która przeobrazi się w wybrankę głównego antagonisty – Harley Quinn.

Oprócz tego duetu na wielkim ekranie zobaczymy Zazie Beetz, Brendana Gleesona oraz Catherine Keener. Joker: Folie à Deux zapowiada się na coś więcej niż klasyczna historia o przemocy i szaleństwie. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w pierwszym Jokerze – i tym razem Todd Philipps skupi się na tematyce tożsamości, alienacji społecznej i ludzkiej natury, ukazując ciemne i skomplikowane oblicze tytułowego antybohatera.

Zbliżając się do jednej z najbardziej oczekiwanych premier tego roku, warto wykorzystać okazję, by nadrobić zaległości filmowe w postaci Jokera z 2019 roku. Jeśli szukasz informacji na temat tego, ile kosztuje HBO Max w 2024 roku, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. To właśnie na platformie należącej do Warner Bros. Discovery dostępny jest hitowy tytuł sprzed pięciu lat. Natomiast dla miłośników mocniejszych wrażeń filmowych, zachęcamy do lektury naszego artykułu na temat najlepszych horrorów w 2024 roku.

Źródło: YouTube. Zdjęcie otwierające: Warner Bros Polska / YouTube, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw