Postać komiksowa z maską gazową salutująca na tle eksplozji i postaci walczących.
LINKI AFILIACYJNE

Take-Two przejmuje kolejne studio. Twórcy Borderlands w rękach właścicieli Rockstara

3 minuty czytania
Komentarze

Take-Two staje się prawdziwym hegemonem branży gier wideo. Amerykańska korporacja ma w swoich strukturach takie studia jak Rockstar Games, 2K czy Zynga. Niemniej prezesowi firmy – Straussowi Zelnickowi wciąż mało! W związku z tym grupa dopięła kolejną głośną transakcję.

Studio Gearbox kupione przez Take-Two

Okładka gry Borderlands 3
Fot. Gearbox / materiały prasowe

Studio Gearbox Software, które było największą chlubą Embracer Group trafia w nowe ręce. Firmę, która odpowiada za takie serie gier jak Borderlands, Brothers in Arms, Homeworld czy Risk of Rain właśnie przejęło przedsiębiorstwo Take-Two. Potężna transakcja wiązała się wydaniem przez nowojorczyków 460 milionów dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę daje to ponad 1,83 miliarda złotych.

Domknięcie umowy oznacza, że Take-Two, które doskonale wie, jak zarządzać wielkimi franczyzami (patrz Grand Theft Auto) otrzyma znaczący głos w sprawie rozwijania między innymi serii Borderlands. Niemniej fanów kultowego cyklu, którzy obawiają się, że zmiana warty namiesza w strukturach Gearbox Software warto podkreślić, że Randy Pitchford wciąż będzie pełnić funkcję prezesa w teksańskim studiu.

Co przyniesie nam nowe rozdanie na rynku?

Logo firmy Take-Two Interactive z dużymi literami "T2" na niebieskim tle z kształtami przypominającymi szklane bloki.
Fot. Take-Two Interactive / materiały prasowe

Take-Two oprócz zakupu głównego studia Gearbox Software przy okazji nabyła także jego oddziały w Quebecu oraz Montrealu. W praktyce oznacza to, że aby dobrze zareklamować transakcję – seria Borderlands wkrótce może wrócić na salony. Naturalnie są to tylko przypuszczenia, jednak pamiętajmy, że w przypadku tego cyklu już wkrótce będziemy mieli okazję zapoznać się nową produkcją, jednak w nieco innym stylu.

Nie będzie to bowiem klasyczna gra wideo, a pełnometrażowy film akcji oparty o fabułę kultowej serii. W produkcji, za której reżyserię odpowiada Eli Roth, wystąpi między innymi Cate Blanchett. Oprócz popularnej aktorki na wielkim ekranie zobaczymy także Kevina Harta, Jacka Blacka, Arianę Greenblatt czy Jamie Lee Curtis. Premiera filmu już 9 sierpnia tego roku.

W oczekiwaniu na tę filmową produkcję bardzo możliwe, że z chęcią rzucicie okiem na inne podobne tytuły. W związku z tym pozwólcie, że odeślę was do naszego zestawienia z aktualnym TOP10 Netfliksa. W rankingu znajdziecie co najmniej kilka filmów akcji, które mogą stanowić rozgrzewkę przed nadchodzącą adaptacją serii gier wideo. Jeżeli interesuje was tylko czysta rozrywka, to polecamy też komendy do CS 2, które pozwalają wejść na wyższy poziom rozgrywki.

Źródło: Embracer Group. Zdjęcie otwierające: Gearbox / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw