Telewizor w salonie z logo Viaplay na ekranie
LINKI AFILIACYJNE

Kolejne zmiany w Viaplay. Canal+ największym udziałowcem serwisu VOD

2 minuty czytania
Komentarze

Ostatnimi czasy Viaplay znajduje się na ustach wszystkich obserwatorów rynku praw telewizyjnych w Polsce. Popularna platforma ogłosiła bowiem, że do lata 2025 roku opuści nasz kraj. W związku z tym nie powinien dziwić nas ruch stacji Canal+, która zwiększyła udziały w skandynawskiej spółce.

Co dalej z Viaplay? Canal+ zwiększa udziały w skandynawskim serwisie streamingowym

Logo serwisu Viaplay z białym znakiem play w czerwonym okręgu na rozmytym tle z czerwonym i niebieskim oświetleniem.
Fot. Viaplay / materiały prasowe

Przyszłość Viaplay w Polsce z pewnością interesuje wszystkich fanów sportu znad Wisły. W końcu to właśnie na antenach skandynawskiego serwisu streamingowego obejrzymy mecze Premier League, Bundesligi, Ligi Europy czy Ligi Konferencji Europy. Do tego warto dodać jeszcze wyścigi Formuły 1 oraz gale KSW. Naturalnie oferta serwisu jest znacznie bogatsza, jednak to właśnie ze względu na powyższe rozgrywki i wydarzenia sportowe widzowie wykupują do niej dostęp.

Niemniej pomimo tego serwis streamingowy nie jest w stanie utrzymać się na wielu rynkach, czego wynikiem jest między innymi zapowiedź opuszczenia Polski do lata 2025 roku. Problemy Skandynawów to z kolei woda na młyn udziałowców, którzy zwiększają swoje udziały w Viaplay Group. Zgodnie z najnowszymi informacjami – takie kroki poczyniło Canal+. Francuzi zwiększyli swoje udziały z 12% do 29,33%. Co ważne, na podobny ruch zdecydowała się grupa PPF. W tym przypadku 6,3% zwiększono na 29,29%.

Canal+ rozdaje karty. A co z Polską?

W praktyce oznacza to, że Canal+ jest obecnie największym udziałowcem spółki. Transakcja poskutkowała również przelaniem na konto Skandynawów czterech miliardów koron szwedzkich (1,54 mld złotych).

Zobacz też: Deadpool 3 pozwoli MCU wstać z kolan. Oto pierwszy zwiastun filmu

Potężna transakcja może okazać się bardzo ważna dla polskich fanów sportu, którzy aktualnie są rozproszeni pomiędzy kilka różnych stacji oraz serwisów streamingowych. Przypomnijmy bowiem, że oprócz Viaplay ważne wydarzenia sportowe obejrzymy także w Canal+, Polsacie, TVP Sport oraz Eleven Sports. Tymczasem, jeśli jesteście fanami streamingu, jednak niekoniecznie zależy Wam na sporcie z pewnością zainteresujecie się zestawieniem aktualnego TOP10 Netflixa.

Źródło: Viaplay Group. Zdjęcie otwierające: Liqs / Pixabay / Viaplay, montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.