Postać z gry wideo GTA V celuje z karabinu automatycznego na tle eksplozji i płomieni.
LINKI AFILIACYJNE

GTA V idzie po rekord. Rockstar Games rozbiło bank

3 minuty czytania
Komentarze

GTA V to jeden z tych tytułów, który nieustannie dobrze się sprzedaje. Wielu producentów gier musi zazdrościć Rockstar Games takiej kury znoszącej złote jaja. Pod koniec zeszłego roku zobaczyliśmy pierwszy zwiastun GTA VI, czyli długo wyczekiwanego następcy kultowej „piątki”. I już sama informacja o kolejnej odsłonie pozwoliła Rockstar Games sprzedać kolejne miliony egzemplarzy Grand Theft Auto V i tym samym zbliżyć się do pięknego wyniku.

GTA V idzie po rekord

Ilustracja przedstawiająca trzech mężczyzn w stylizacji komiksowej z palmami w tle. Grafika do gry GTA V
Fot. Rockstar Games / materiały prasowe

Niemal 200 milionów sprzedanych egzemplarzy GTA V robi wrażenie. Rockstar Games w swoim ostatnim raporcie finansowym przedstawiło wyniki sprzedażowe swoich produkcji, a Grand Theft Auto V jest zdecydowanie na szczycie tej listy. 195 milionów to wynik, który umieszcza tytuł producenta na mocnym, trzecim miejscu wśród najlepiej sprzedających się gier w historii. Piąta odsłona cyklu ustępuje pola tylko Minecraftowi (ponad 300 mln) oraz Tetrisowi (ponad 520 mln).

Tłumaczenie: GTA V sprzedało się już w 195 mln sztuk! Zbliża się do 200 milionów.

Przekroczenie bariery 200 milionów sprzedanych egzemplarzy gry zdaje się być tylko kwestią czasu. Szczególnie że w ciągu ostatnich trzech miesięcy zeszłego roku, do nabywców trafiło 5 milionów sztuk. Graczom z pewnością udzieliły się emocje związane z premierą zwiastuna GTA VI, co mogło się przełożyć na lepsze wyniki. Im bliżej premiery kolejnej części, tym większe szanse na to, że poprzednia będzie się lepiej sprzedawać. Do tego przecież cały czas gra wspierana jest w wersji on-line, więc jej posiadacze nie mają powodów do narzekań, a chętni rozrywki mogą korzystać z kodów do GTA V, by trochę ją urozmaicić.

Czy Rockstar Games pobije swój rekord?

Lucia bohaterka GTA 6 VI siedzi na tylnym siedzeniu samochodu, patrząc przez ramię na kamerę. Ma krótkie włosy i nosi kolczyki oraz czerwoną bandanę na szyi. W tle widoczne są pieniądze trzymane przez inną osobę.
Kadr z trailera GTA VI.
Fot. Rockstar Games / materiały prasowe

Zainteresowanie kolejnym GTA jest gigantyczne, więc sprzedaż produkcji także powinna być więcej, niż satysfakcjonująca dla Rockstar Games. Czy uda się przebić wynik „piątki”? Nie jest to wykluczone, ale pamiętajmy, że GTA V przez lata pracowało na to, by dobić do tych niemal 200 milionów. Tytuł pojawił się na kilku generacjach konsol, zaczynając jeszcze od PlayStation 3, a kończąc na PlayStation 5.

Trailer kolejnej odsłony Grand Theft Auto.

Kolejna gra Rockstar Games z pewnością będzie sukcesem, ale czy uda się pobić ten wypracowany przez GTA V, jeszcze nie wiadomo. Cała seria GTA może pochwalić się wynikiem 420 milionów sprzedanych egzemplarzy, więc „piątka” odpowiada za niemal połowę z nich. I tym trudniej będzie walczyć o palmę pierwszeństwa. W oczekiwaniu na kolejną część GTA sprawdźcie, jakie tytuły znalazły się w naszym zestawieniu najlepszych darmowych gier na PC.

Źródło: Take 2 Games. Zdjęcie otwierające: Rockstar Games / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.