Zmontowany obraz przedstawiający postać pirata z filmu po lewej stronie i zdenerwowaną kobietę w chustce na głowie i fartuchu kuchennym po prawej stronie, przedzielonych pionową linia.

Johnny’ego Deppa w Piratach z Karaibów 6 może zastąpić kobieta. W sprawie wypowiedział się nawet Elon Musk

3 minuty czytania
Komentarze

W sieci pojawiły się informacje, że Ayo Edebiri, czyli aktorka znana m.in. z serialu The Bear, może zastąpić Johnny’ego Deppa w nowej odsłonie serii Piraci z Karaibów. Trudno wyobrazić sobie Piratów z Karaibów bez Deppa, który tak naprawdę zapracował na sukces całej serii, ale możliwe, że Disney planuje jej wznowienie i to w trochę inny sposób, niż fani mogliby sobie tego życzyć.

Piraci z Karaibów z Ayo Edebiri

Johnny Depp w pirackim stroju ucieka przez płytką wodę, wyraźnie przerażona, z tłumem uzbrojonych ludzi w odległości, goniących ją.
Fot. Disney / materiały prasowe

Nie jest tajemnicą to, że głośna sprawa sądowa, gdzie Johnny Depp ścierał się z Amber Heard, odbiła się na karierze obojga. Przez chwilę wydawało się, że aktorowi odpuszczono wszystkie grzechy, a na łono Hollywood wróci w chwale. Tymczasem na ekranie nie ma go praktycznie wcale. Wprawdzie pojawił się w filmie, który recenzował u nas Przemysław Dobrzyński, czyli Kochanica króla, ale trudno mówić tutaj o wielkim powrocie. Za to możliwość wrócenia do roli Jacka Sparrowa, czyli charakternego pirata, byłaby murowanym sukcesem.

Tłumaczenie: Disney rozważa Ayo Ebebiri jako zastępstwo za Johnny’ego Deppa w „Piratach 6”. W filmie wystąpiłaby młodsza obsada, która poszukiwałaby ukrytego skarbu. Postać, w którą miałaby wcielić się Ayo, ma na imię Anne i możliwe, że będzie wzorowana na prawdziwym piracie, Anne Bonny, która była Irlandką.

To chyba się jednak nie wydarzy. Jeżeli informacje się potwierdzą, to Disney zamiast kolejnej części, zrobi niejako jej odświeżenie. Pojawić ma się młodsza obsada, a w roli głównej Ayo Edebiri. Aktorka, która w serialu The Bear spisuje się znakomicie, miałaby zagrać postać wzorowaną na Anne Bonny, irlandzkiej piratce. Czy to prawda?

Tłumaczenie: Disney jest do bani.

Cóż, tutaj na ten moment nie można nic potwierdzić. Wydaje się jednak, że decyzja o obsadzeniu czarnoskórej aktorki i niejako zastąpienia nią postaci Deppa, nie wszystkim się spodobała. Swoje niezadowolenie wyraził nawet Elon Musk.

Piraci z Karaibów bez Deppa

Zwiastun pierwszej części Piratów z Karaibów.

Trudno ocenić, czy Piraci z Karaibów bez Johnny’ego Deppa, osiągną sukces finansowy. Wiele osób oglądało filmową serię właśnie z jego powodu. Warto ją sobie przypomnieć, ponieważ to naprawdę ciekawe filmy przygodowe. Można je obejrzeć w streamingu, a konkretniej na platformie Disney+. Oczywiście warto wcześniej sprawdzić, ile kosztuje Disney+, jeżeli nie mamy tam jeszcze konta.

Źródło: X. Zdjęcie otwierające:  Disney / materiały prasowe, montaż własny

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.