Dwóch uśmiechniętych mężczyzn w casualowych ubraniach siedzących obok siebie i wskazujących na model promu kosmicznego stojącego na stole między nimi.

Kanał Zero za chwilę ruszy pełną parą. Przyglądamy się bliżej temu, jak powstał projekt

5 minut czytania
Komentarze

Kanał Zero to projekt, o którym powiedziano i napisano już niemalże wszystko. Taki stan rzeczy jest o tyle ciekawy, ponieważ platforma założona przez Krzysztofa Stanowskiego… jeszcze nie wystartowała. Niemniej zmieni się to już za kilkadziesiąt godzin – w związku z tym warto podsumować ostatnie miesiące oraz wszystkie kwestie związane z powstawaniem Kanału Zero.

Czym jest Kanał Zero? Stanowski planował to od dłuższego czasu

Kanał Zero - Krzysztof Stanowski na czarnym tle opowiadający o Kanale Zero.
Fot. Kanał Zero / YouTube, zrzut ekranu

Gwoli przypomnienia już na samym wstępie warto usystematyzować naszą wiedzę. Kanał Zero to najnowszy projekt Krzysztofa Stanowskiego – jednego z najpopularniejszych polskich dziennikarzy – który w październiku oficjalnie odszedł z Kanału Sportowego. Przypomnijmy, że „KS” powstał na przełomie 2019 i 2020 roku z inicjatywy Mateusza Borka, Michała Pola, Tomasza Smokowskiego oraz właśnie Stanowskiego.

Po kilku latach wspólnej pracy nad projektem to ostatni z wymienionych dziennikarzy wyrósł na lidera grupy, który samodzielnie tworzył treści wyświetlane dziesiątki milionów razy. Naturalnie ma to duży związek, z tym że Stanowski w pewnym momencie wyszedł daleko poza świat sportu, komentując poczynania polityków, celebrytów czy youtuberów.

Ostatecznie dziennikarz zdecydował się odejść z Kanału Sportowego, sprzedając swoje akcje Maciejowi Wandzlowi. Co ważne, w międzyczasie na linii Stanowski-Borek, Pol i Smokowski padło wiele cierpkich słów, a obie strony postanowiły „prać brudy” publicznie. W przypadku pierwszego z wymienionych panów odbyło się to na platformie X oraz specjalnym materiale udostępnionym na kanale WeszłoTV. Tymczasem trio, które pozostało w Kanale Sportowym – wylewało swoje żale podczas specjalnego zebrania zarządu w Arłamowie.

Stanowski wyjaśnia powody swojego odejścia z Kanału Sportowego
Pierwsze zebranie zarządu po odejściu Krzysztofa Stanowskiego z Kanału Sportowego

Ostatecznie dosyć szybko wyraźny konflikt zniknął z sieci, a od listopada nie doczekaliśmy się praktycznie żadnej interakcji Stanowskiego ze Smokowskim, Borkiem czy Polem. Duża w tym rola Kanału Zero, czyli projektu, który widocznie pochłonął 40-letniego dziennikarza. O tym, co takiego zobaczymy na nowej platformie Stanowskiego – dowiadujemy się z poniższego materiału.

Streszczając powyższy materiał, dowiadujemy się, że Kanał Zero będzie platformą do komentowania bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie. Jest to o tyle ważne, ponieważ projekt nie zakłada, że skupi się na jednej tematyce (np. sport), a jego szeregi zasilą eksperci niemalże z każdej dziedziny życia. Oznacza to, że jeśli w przestrzeni publicznej zacznie mówić się o karczowaniu lasów – w Kanale Zero głos zabierze ekspert od przyrody. Tymczasem, jeśli cały świat będzie żyć Mistrzostwami Europy w piłce nożnej – wówczas w Kanale Zero pojawią się materiały dotyczące właśnie tej dyscypliny sportu.

Dodatkowo śladem Kanału Sportowego, w nowym projekcie Stanowskiego nie zabraknie klasycznych formatów w formie programów na żywo, gdzie prowadzący rozmawiają z ciekawymi gośćmi, a na antenę mogą dodzwonić się widzowie, aby zadać swoje pytanie. Start projektu zapowiedziano na 1 lutego, czyli najbliższy czwartek.

Kogo zobaczymy w Kanale Zero?

Mężczyzna z brodą, w czarnym swetrze, trzymający model promu kosmicznego, uśmiecha się delikatnie stojąc w jasnym biurze.
Fot. Damian Bartoszek, RocketSpace.pl / materiały prasowe

Tak jak wyżej wspomniałem, Kanał Zero będzie składać się z szerokiego grona prowadzących, zajmujących się najróżniejszymi dziedzinami życia. W chwili publikacji tego tekstu, Krzysztof Stanowski ogłosił już siedemnaście nazwisk, które będą bezpośrednio związane z jego najnowszym projektem. Poniżej znajdziecie pełną listę prowadzących Kanału Zero:

 • Jakub Kosikowski – medycyna
 • Jarosław Wolski – militaria
 • Wojciech Kowalczyk – sport
 • Marcin Matczak – prawo
 • Bogusław Leśnodorski – prawo
 • Robert Gwiazdowski – gospodarka
 • Dariusz Dziektarz – przyroda
 • Rafał Zaorski – finanse
 • Robert Mazurek – polityka
 • Maciej Dąbrowski – rozrywka
 • Andrzej Borcza – biznes
 • Tomasz Rożek – nauka
 • Tomasz Raczek – kino
 • Andrzej Twarowski – sport
 • Jacek Graniecki (Tede) – rozrywka/muzyka
 • Marcin Meller – historia
 • Monika Goździalska – rozrywka

Naturalnie, jak łatwo się domyślić, z czasem w Kanale Zero będą pojawiać się także nowe twarze. Z projektem oficjalnie związany jest także Przemysław Rudzki, Kamil Gapiński, Monika Wądołowska czy Mariusz Zielke.

Jedną z sił napędowych Kanału Zero ma być jego wszechstronność, więc zaangażowanie do projektu tak wielu nazwisk z różnych dziedzin życia sprawia, że z czasem zainteresuje się nim dużo większa liczba osób. Niemniej na ten moment, nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na czwartek, kiedy to Kanał Zero oficjalnie wystartuje wraz z pierwszą transmisją ze studia. Wówczas poznamy kolejne szczegóły dotyczące nadchodzących ruchów Stanowskiego oraz jego nowej platformy.

Kalendarium Kanału Zero

Zespół Kanału Zero Krzysztofa Stanowskiego. Grupa różnych mężczyzn i jedna kobieta, stojących obok siebie na tle z grafiką i napisem "ZERO" oraz logiem "POWERED BY rocketjobs.pl".
Fot. Krzysztof Stanowski / X
 • 13 października 2023 – Krzysztof Stanowski oficjalnie informuje o odejściu z Kanału Sportowego;
 • 16 października 2023 – Krzysztof Stanowski publikuje listę 400 programów najchętniej oglądanych w Kanale Sportowym (307 z nich z jego udziałem);
 • 5 listopada 2023 – Zebranie zarządu Kanału Sportowego w Arłamowie, w którym Borek, Smokowski i Pol odnoszą się do decyzji Stanowskiego;
 • 10 listopada 2023 – Udostępnienie odcinka Biznesowego Zera;
 • 11 listopada 2023 – Stanowski zaczyna promowanie Kanału Zero;
 • 14 listopada 2023 – pierwszy odcinek na Kanale Zero;
 • 9 stycznia 2024 – Kanał Zero wiąże się z Rocket Jobs oraz Just Join IT;
 • 19 stycznia 2024 – ogłoszenie pierwszych prowadzących Kanału Zero;
 • 23 stycznia 2024 – drugi odcinek na Kanale Zero;
 • 24 stycznia 2024 – Kanał Zero przekracza barierę 500 tysięcy subskrypcji;
 • 1 lutego 2024 – oficjalny start Kanału Zero.

W oczekiwaniu na start Kanału Zero pozwólcie, że odeślę Was do naszego zestawienia z najlepszymi horrorami 2024 roku. Z kolei, jeśli nie przepadacie za filmami grozy – bardzo możliwe, że wolicie gry wideo. W tym miejscu proponuję, więc tekst z komendami do CS2 oraz komendami do CS:GO.

Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Just Join IT / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.