Wiedźmin 3: Dziki Gon

Będzie nowy dodatek do Wiedźmin 3: Dziki Gon! I to nie jeden — CD Projekt zapowiada oficjalny edytor modów

2 minuty czytania
Komentarze

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma nowy dodatek. A potem kolejny. A potem jeszcze kolejny! Kto wie, może nawet jak będziecie już grać w Wiedźmin 4. Tylko jak, skoro CD Projekt RED zakończyło rozwój gry po wypuszczeniu Edycji Kompletnej w grudniu 2022 r. na konsolach obecnej generacji?

Idąc tokiem myślenia Todda Howarda, zajmą się tym moderzy! Polskie studio poinformowało, że już wkrótce ukaże się edytor modów, który pozwoli zaprojektować zupełnie nowe przygody dla Geralta z Rivii.

Kiedy Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma edytor modów?

Geralt na Płotce - grafika z gry Wiedźmin 3 Dziki Gon
Fot. CD Projekt RED

Studio CD Projekt RED zapowiedziało graczom, że edytor modów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się w 2024 r. Oto co na temat programu mają do powiedzenia przedstawiciele firmy.

Ten edytor to przerobiona wersja edytora REDengine 3, w którym stworzyliśmy Wiedźmina 3 — pozwoli Wam on tworzyć własne przygody w grze, zarówno od zera jak i poprzez przerabianie istniejących zadań i materiałów.

Edytor będzie dostępny za darmo dla każdego posiadacza gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC. Planujemy go opublikować w 2024 roku.

CD Projekt RED, notka na oficjalnej stronie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dlaczego edytor modów do Wiedźmin 3: Dziki Gon nie będzie działać na konsolach?

Niestety, jak to bywa w takich przypadkach, posiadacze konsol PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch będą musieli obejść się smakiem. Problemem nie jest wyłącznie obsługa klawiatury i myszki (choć to akurat na konsolach pojawia się coraz częściej), ale też zamknięty charakter platform, który nie pozwala robić na nich więcej niż granie w gry oraz oglądanie treści na platformach VOD.

Wiemy doskonale, że moderzy potrafią wiele, na przykład po modach do The Sims 4. Idąc z przykładami dalej, jeżeli z tak drewnianej gry jak Gothic da się wyczarować zupełnie nową przygodę (Kroniki Myrtany), to z odpowiednią ambicją i budżetem, naprawdę za kilka lat możemy zobaczyć jakiś duży, nieoficjalny dodatek do Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Współczuć (albo zazdrościć, jeśli zapłacą) można jedynie Jackowi Rozenkowi (głos Geralta w grze), który z pewnością zostanie zalany prośbami o podłożenie głosu do jakiejś modyfikacji. Cóż, pozwolę sobie tu sparafrazować cytat Foltesta z gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (2011). Grunt to nie przegiąć pały goryczy!

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.