Egzorcysta powraca! Zobacz przerażające plakat kontynuacji klasycznego horroru

2 minuty czytania
Komentarze

W tym roku obchodzimy 50. rocznicę powstania kultowego Egzorcysty. W związku z tym twórcy tej ikonicznej franczyzy postanowili zgotować fanom horrorów coś specjalnego. Mowa tu o kontynuacji hitu sprzed lat, która będzie również początkiem nowej trylogii. Produkcja zatytułowana The Exorcist: Believer zadebiutuje już za niecałe trzy miesiące, a do sieci trafiły właśnie jej pierwsze plakaty.

50 lat później – Egzorcysta powraca!

50 lat później – Egzorcysta powraca!
fot. iMDB

W naszym zestawieniu najstraszniejszych horrorów 2023 roku wysoką pozycję zajmuje The Exorcist: Believer, czyli film, który jeszcze nie zadebiutował, jednak już teraz możemy być przekonani, że zaserwuje nam ogromne powody do jednoczesnego przerażenia i zachwycenia. Tak się bowiem składa, że jest to szósty pełnometrażowy tytuł z franczyzy Egzorcysta oraz bezpośredni sequel kultowej „jedynki” z 1973 roku.

Za dystrybucją omawianego właśnie filmu stoi studio Universal Pictures, które właśnie udostępniło trzy wersje plakatów horroru, na których możemy zobaczyć (anty)bohaterki filmu. Premierę The Exorcist: Believer zaplanowano na 13 października tego roku. Co ważne — będzie to piątek trzynastego, czyli najprawdopodobniej najlepsza data na wypuszczenie tak wyczekiwanego i głośnego horroru.

Reżyserem kontynuacji Egzorcysty będzie David Gordon Green, który pracował przy nowej trylogii Halloween oraz takich tytułach jak Boski chillout czy Joe. Co więcej, 48-latek pomagał Peterowi Sattlerowi w pisaniu scenariusza do nadchodzącego horroru.

Być może najważniejszym faktem dotyczącym The Exorcist: Believer jest jednak to, że angaż przy produkcji dostała Ellen Burstyn, czyli odtwórczyni Chris MacNeil — matki opętanej przez demona dziewczynki z pierwszej części serii z 1973 roku. Dla 90-latki będzie to powrót do franczyzy po trwającej 50 lat przerwie! Poza wiekową aktorką na ekranie zobaczmy także Leslie Odoma Jr., Ann Dowd, Raphaeal Sbarge’a oraz Jennifer Nettles.

Źródło: That Hashtag Show

Motyw