egzorcysta kontynuacja

Powstanie kontynuacja legendarnego horroru „Egzorcysta”

Paweł Pązik Paweł Pązik Rozrywka

Rozpoczynają się prace nad kontynuacją filmu „Egzorcysta” z 1973 roku. Reżyserem tej produkcji ma być David Gordon Green, który odpowiedzialny jest za nową wersję innego przeboju sprzed lat – „Halloween”.

Będzie kontynuacja filmu „Egzorcysta”

Horror wyprodukuje studio Blumhouse, w którego dorobku jest m.in. wspomniane „Halloween”, seria „Purge”, „Uciekaj!” oraz „Czarne bractwo. BlacKkKlansman”. Wymienione filmy cieszyły się uznaniem widzów i krytyków, więc można mieć nadzieję, że współczesny „Egzorcysta” spełni oczekiwania. Głównym kandydatem do wyreżyserowania tej produkcji jest David Gordon Green.

Czytaj też: „Wonder Woman 1984” ma dobre recenzje, ale zalicza słaby start w box office

Na razie brak informacji, kiedy miałyby się rozpocząć zdjęcia do filmu. W sieci trwają spekulacje, czy w kontynuacji wystąpią Ellen Burstyn i Linda Blair, które w oryginalnym filmie wcieliły się w role matki i opętanej córki. Z obsady filmu z 1973 roku tylko one żyją. Reżyser „Egzorcysty” William Friedkin nie będzie zaangażowany w prace nad kontynuacją. Nie wiadomo, czy z tym twórcą konsultowano scenariusz nowej wersji kultowego filmu.

„Egzorcysta” z 1973 roku okazał się wielkim przebojem. Przy budżecie w wysokości ok. 12 mln dol. produkcja zarobiła na całym świecie ponad 400 mln dol. Film zdobył dwa Oscary – za dźwięk i scenariusz adaptowany – oraz łącznie dziesięć nominacji. Powstały cztery kolejne części, ale żadna nie osiągnęła takiego sukcesu jak film Friedkina. O czym opowiadał „Egzorcysta” z 1973 roku?

12-letnia dziewczynka o imieniu Regan zaczyna bawić się spirytystyczną tabliczką ouija i nawiązuje kontakt z bytem przedstawiającym się jako Kapitan Howdy. Wkrótce w jej otoczeniu dochodzi do paranormalnych zjawisk, a dziewczynka przejawia objawy pełnego opętania. Ponieważ lekarze są bezradni, a opętaniu dziewczynki towarzyszą zjawiska paranormalne, jej matka prosi o pomoc księdza Karrasa, który stwierdza opętanie diabelskie. O pomoc zostaje poproszony także ojciec Merrin, który zostaje wskazany do odprawienia egzorcyzmów. Rozpoczyna się pojedynek z siłami ciemności.

Źródło: Slashfilm.com, Wikipedia.org

Czytaj też: Serial „Przyjaciele” zniknie z Netflixa w Polsce jeszcze w tym roku

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy