Postać w hełmie i kamizelce, trzymająca kolorowy pistolet, na pierwszym planie wewnątrz miejskiego budynku, z drugą postacią w tle.
LINKI AFILIACYJNE

2 miliony dolarów straty na skórkach w CS:GO – Valve bierze się za handlarzy

2 minuty czytania
Komentarze

Na przestrzeni ostatnich lat w świecie CS:GO pojawiało się mnóstwo nielegalnych lub działających na granicy prawa witryn internetowych, które zajmowały się handlowaniem skinami lub różnego rodzaju grami hazardowymi. Oczywiście wszystko to nie było na rękę Valve, które właśnie zbanowało konta, które w swoim ekwipunku posiadały skórki o łącznej wartości dwóch milionów dolarów.

Valve bierze się za nielegalne procedery w CS:GO – zbanowano konta ze skinami wartymi miliony dolarów

Valve bierze się za nielegalne procedery w CS:GO – zbanowano konta ze skinami wartymi miliony dolarów

Przed nami premiera Counter-Strike 2, jednak pomimo tego Valve wciąż musi zaprzątać sobie głowę handlarzami skinów, którzy funkcjonują w świecie popularnej franczyzy od ponad dekady. Najnowszy z ruchów producenta wydaje się dosyć stanowczy – firma z Bellevue zablokowało około czterdziestu kont graczy CS:GO. W wyniku takiej operacji właściciele profili stracili możliwość handlu wirtualnymi przedmiotami (głównie skórki do broni) o łącznej wartości ponad dwóch milionów dolarów.

Co ciekawe jedna decyzja Valve uruchomiła istne domino, ponieważ inni handlarze, widząc problemy swoich „kolegów po fachu” masowo zaczęli sprzedawać skiny, licząc na jak najmniejsze straty. W tym miejscu warto podkreślić, że producent CS:GO nie wybrał wspomnianych przed chwilą czterdziestu kont w losowy sposób. Każde z nich było powiązane z CSGORoll, czyli platformą do gier hazardowych.

Zobacz też: Steam zmienia interfejs. Jest naprawdę nieźle!

Do zaistniałej sytuacji szybko odniósł się właściciel serwisu, który zaprzeczył powiązaniom CSGORoll z hazardem oraz domniemanym „praniem brudnych pieniędzy”. Jednym z głównych argumentów twórcy podejrzanej platformy było stwierdzenie, że w usłudze nie można wypłacać prawdziwych pieniędzy, więc zgodnie z prawem nie jest to kasyno. Cóż, cała sprawa na pewno jest dynamiczna i w najbliższym czasie warto śledzić ruchy zarówno Valve jak i właściciela CSGORoll.

Tymczasem, jeśli wciąż spędzacie czas przy Global Offensive, możliwe, że zainteresuje was nasz poradnik z komendami do CS:GO.

https://twitter.com/VIILines/status/1674182801942274049

Źródło: PC Gamer, fot. materiały prasowe/Valve

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw