Zrzut ekranu z gry FIFA 21 przedstawiający wirtualnego piłkarza w stroju Paris Saint-Germain na tle stadionu.

EA wyłączy serwery FIFA – śpieszmy się kochać gry, tak szybko odchodzą…

2 minuty czytania
Komentarze

Jeśli wciąż regularnie gracie w starsze odsłony serii FIFA mamy dla was złą wiadomość! Electronic Arts zdecydowało się wyłączyć serwery w aż czterech produkcjach z tego ikonicznego cyklu. Mowa tu o tytułach sygnowanych następującymi liczbami: 18, 19, 20 i 21.

Pożegnanie z FIFA 18, 19, 20 i 21 już za kilka miesięcy

Pożegnanie z FIFA 18, 19, 20 i 21 już za kilka miesięcy

Twórcy wszystkich cyklicznych serii gier przyzwyczaili nas do tego, że raz na jakiś czas są zmuszeni do wyłączania serwerów w starszych produkcjach. Dzieje się tak ze względu na ograniczenia pod względem „utrzymywania” tak dużej liczby aktywnych serwerów oraz malejącą liczbę graczy, którzy decydują się na przetransferowanie do nowszych tytułów. W przypadku Electronic Arts najbardziej widoczne jest to na przykładzie serii FIFA, jednak tym razem amerykański deweloper nieco nas zaskoczył.

EA Sports oficjalnie potwierdziło, że 6 listopada 2023 roku wyłączy serwery w aż czterech produkcjach z piłkarskiego cyklu. Okazuje się, że w tym gronie jest również FIFA 21, która przecież nie jest jeszcze aż tak starym tytułem. Niemniej z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że decyzja jest powiązana z rozbratem dewelopera z organizacją FIFA oraz zapoczątkowaniem serii EA Sports FC.

Serwery, które wyłączy Electronic Arts 6 listopada 2023 roku:

  • FIFA 18 (PC, Xbox One i PlayStation 4)
  • FIFA 19 (PC, Xbox One i PlayStation 4)
  • FIFA 20 (PC, Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch)
  • FIFA 21 (PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch)

Zobacz też: Koniec serii FIFA! Wspominamy 30 lat króla futbolu

Cóż, taki stan rzeczy sprawił, że wielu graczy zdecydowało się pobrać wymienione wyżej tytuły, aby upamiętnić je ostatnim meczem rozegranym w trybie online. W tym miejscu warto bowiem podkreślić, że wszystkie cztery gry wciąż będą działać i bez problemu włączymy je offline (szybkie mecze, tryb kariery itd.). Electronic Arts wyłącza jedynie oficjalne serwery, więc kompletnemu zapomnieniu ulegnie tylko i wyłącznie rozgrywka wieloosobowa, która jednak dla wielu jest jednym z najważniejszych elementów samej gry.

Źródło: Electronic Arts

Motyw