Assassin’s Creed: Mirage z datą premiery, mapą i fabułą – mamy przeciek

2 minuty czytania
Komentarze

Jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia dotyczące serii Assassin’s Creed, na pewno zdążyliście już usłyszeć o drobnym przecieku, który dotyczył najnowszej odsłony cyklu, czyli Mirage. Okazuje się, że był to dopiero przedsmak nadchodzących wydarzeń, ponieważ niedawno do sieci trafiła znacznie większa paczka informacji o wyczekiwanym tytule.

Wiemy coraz więcej o Assassin’s Creed: Mirage

Wiemy coraz więcej o Assassin’s Creed: Mirage

Bez dwóch zdań jednym z największych przecieków w historii branży gier wideo pozostaje udostępnienie materiałów z rozgrywki Grand Theft Auto VI. Niemniej wcale nie oznacza to, że inni twórcy nie muszą obawiać się już żadnych wpadek. Wręcz przeciwnie! W związku z postępującą technologią deweloperzy są zmuszeni do zabezpieczania swoich prac, co najwidoczniej nie udało się Ubisoftowi. Do sieci trafiły bowiem szczegółowe informacje dotyczące Assassin’s Creed: Mirage.

Produkcja, która stanowi spin-off głównego cyklu fabularnego ma cofnąć się do korzeni serii i wyeksponować elementy skradania oraz skrytobójstw. Premiera gry nastąpi jeszcze w tym roku, a Ubisoft planował w najbliższym czasie odsłonić najważniejsze karty. Niestety dla francuskiego dewelopera, uprzedził go insider – j0nathan.

YouTuber, który zajmuje się głównie franczyzą Assassin’s Creed, udostępnił film, w którym możemy zapoznać się z najważniejszymi informacjami o grze. Zdaniem Francuza debiut Mirage nastąpi w okolicach 12 października tego roku. Co ciekawe omawiany właśnie tytuł początkowo miał być DLC do Valhalli, jednak z czasem projekt urósł do skali osobnej gry.

Tymczasem w ramach rozgrywki czeka na nas nostalgiczny powrót do początków serii. Głównym zadaniem gracze będzie tropienie i eliminowanie wyznaczonych celów. Oczywiście wszystko to przy robieniu jak najmniejszego hałasu oraz zamieszania. Tak jak już wiemy – protagonistą zostanie młody Basim, którego mieliśmy okazję poznać przy okazji Valhalli. Główną lokalizacją całej rozgrywki będzie natomiast Bagdad, a wstępną mapę tej lokacji zaprezentował j0nathan w swoim materiale (od 4:10).

Zobacz też: Najlepsze seriale grozy — TOP 10 horrorów, które musisz znać

Co ciekawe twórcy nieco ograniczyli Mirage. Oznacza to, że mapa będzie dużo mniejsza niż te, które mogliśmy zwiedzać w ramach Valhalli czy Odyssey. Ponadto rozgrywka nie zaproponuje dialogów wpływających na rozwój fabuły, kreatora postaci oraz skakania między teraźniejszością a przeszłością.

Gameplay ma być nastawiony na skradanie oraz strategiczne przemieszczanie się po terenie wroga oraz ulicach Bagdadu. Co więcej, nie powinniśmy liczyć na wiele elementów parkour i ogromne drzewko umiejętności. Cóż, wszystko wskazuje na to, że Mirage będzie tytułem skierowanym do hardkorowych fanów serii Assassin’s Creed, którzy tęsknią za klimatem pierwszych odsłon cyklu.

Źródło: YouTube

Motyw