Counter-Strike 2 grafika promocyjna

Valve podjęło współpracę z NVIDIĄ — efekty zobaczymy w grze Counter-Strike 2

2 minuty czytania
Komentarze

Emocje po oficjalnym ogłoszeniu Counter-Strike 2 nieco opadły, więc Valve na spokojnie może potwierdzać kolejne nowości, które znajdą się w odświeżonej i ulepszonej wersji Counter-Strike: Global Offensive. Na początek amerykański producent poinformował o zintegrowaniu gry z techniką NVIDIA Reflex. Co to oznacza dla graczy?

NVIDIA Reflex w Counter-Strike 2 — reakcja ma znaczenie

NVIDIA Reflex w Counter-Strike 2 - reakcja ma znaczenie

Przejście na silnik Source 2 umożliwia Valve wprowadzenie do świata gry Counter-Strike 2 ogromu nowości. Okazuje się, że jedną z nich będzie technika NVIDIA Reflex, na której w pierwszej kolejności skorzystają posiadacze kart sygnowanych logo GeForce. Co ciekawe w skali wszystkich strzelanek wcale nie jest to rewolucyjne rozwiązanie, ponieważ korzystają z niego takie tytuły jak Apex Legends, Call of Duty: Warzone 2, Destiny 2, Escape from Tarkov, Fortnite, Overwatch 2, Rainbow Six Siege czy Valorant.

Na czym polega NVIDIA Reflex? W największym skrócie jest to technika pozwalająca zmniejszyć opóźnienie systemowe nawet o 35%, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwanie lepszych wyników w wieloosobowych rozgrywkach online. Z takiego bajeru może skorzystać każdy posiadacz kart graficznych z serii GeForce RTX lub GeForce GTX od serii 900. Dla przykładu, gdy włączymy technikę Reflex korzystając z GeForce GTX 1060, opóźnienie zostanie zmniejszone z 26 ms do 17 ms. W przypadku tak dynamicznych produkcji jak Counter-Strike 2 są to różnice, które mogą zadecydować o losie całego meczu.

Fot. NVIDIA

Duża liczba klatek na sekundę generowana przez karty graficzne GeForce jeszcze bardziej redukuje opóźnienie systemowe, a na dodatek sprawia, że animacje są płynniejsze i bardziej przejrzyste. Pozostałą moc obliczeniową kart można wykorzystać, aby zwiększyć rozdzielczość i poziom detali, tak aby osiągać i namierzać cele jeszcze szybciej i łatwiej.

NVIDIA Reflex — fragment informacji prasowej

Przypomnijmy, że Counter-Strike 2 w swojej ostatecznej i powszechnej wersji na rynek ma trafić latem tego roku. Aktualnie wybrani gracze mogą testować wczesną wersję rozgrywki, jednak nawet ona robi na fanach franczyzy ogromne wrażenie.

Źródło: Informacja prasowa

Motyw