Counter Strike 2

Counter-Strike 2 oficjalnie! Valve potwierdza kontynuację na Source 2 i pokazuje pierwsze materiały

3 minuty czytania
Komentarze

Od zeszłego tygodnia gracze się tego spodziewali, lecz Gabe Newell dopiero teraz potwierdził radosną nowinę. Counter-Strike 2 istnieje i ukaże się na Steam latem 2023 roku! Dzieło powstające na silniku Source 2 będzie ewolucją pomysłu z 2012 roku, który przez dekadę zrewolucjonizował e-sport na całym świecie.

Counter-Strike 2 – jakich zmian mogą spodziewać się gracze?

Valve niczym strzelec wyborowy wystrzelał się ze zwiastunów gry Counter-Strike 2, stanowiącej ewolucję formuły Counter-Strike: Global Offensive. Twórcy potwierdzili, że pozycja zawrze wszystkie mapy z pozycji rozwijanej od 2012 roku. Można to śmiało potraktować jako aktualizację do nowej generacji, obejmującej uaktualnienia nie tylko pod kątem grafiki, ale też i serca taktycznej rozgrywki.

Na co więc zwrócono uwagę? Na przykład na ulepszenie realizmu granatów dymnych. Ciekawostką jest tu możliwość prostego zdmuchiwania ich efektów, chociażby za pośrednictwem innych granatów lub strzałów z broni palnej. Counter-Strike 2 to także łatwiejsze tworzenie własnych map oraz usprawnienie synchronizacji graczy z serwerami — wszystko po to, by rozgrywki turniejowe były jeszcze bardziej uczciwe i ekscytujące.

Jak zagrać w Counter-Strike 2 wcześniej? Valve przewidziało zamknięte testy

Choć nie znamy jeszcze szczegółów, Valve poinformowało o tym, że wybierze grupę graczy do wcześniejszych testów dzieła właścicieli platformy Steam. Te rozpoczynają się właściwie teraz i potrwają do momentu oficjalnej premiery gry, zastępującej dawne Counter-Strike: Global Offensive.

Nawet jeśli poprawa warstwy wizualnej oraz efekty granatów imponują, najważniejsze dla e-sportowych graczy będzie zminimalizowanie wpływu tzw. tick-rate (częstotliwość aktualizacji serwera) na rozgrywkę. Przez to, że taka aktualizacja zajmuje teraz mniej niż jedno tyknięcie, gra dokładniej rozpoznaje ruch, wystrzał oraz rzut granatem.

Counter-Strike 2 – kiedy data premiery?

Jak już wspomniałem na początku, Counter-Strike 2 zadebiutuje latem 2023 r. Jest to o tyle niesamowite wydarzenie, że Valve już bardzo rzadko wydaje kontynuacje swoich hitów z przełomu lat 90. i 2000. Poprzedni raz miało to miejsce w 2020 r., kiedy to na platformie PCVR zadebiutował Half-Life: Alyx, gra działająca tylko w wirtualnej rzeczywistości.

Warto też zaznaczyć, że Counter-Strike 2 będzie darmową aktualizacją dla posiadaczy Counter-Strike: Global Offensive, niezależnie od tego czy kupiliście tytuł lata temu, czy skorzystaliście z jego darmowej wersji.

Szczególnie polecam obejrzeć każdy z powyższych materiałów udostępnionych przez Valve, te znacznie lepiej dają obraz przyszłości, jaką ukształtuje latem 2023 r. Counter-Strike 2. Tam zobaczycie też zwiększoną czytelność elementów wizualnych i interfejsu, usprawnione eksplozje, ale też obietnice o poprawie jakości dźwięku. Ja tylko mam nadzieję, że z gry nie wyleci Wyścig Zbrojeń. W końcu to mój ulubiony tryb zabawy w starym Counter-Strike: Global Offensive.

Motyw