Postać w hełmie i kamizelce, trzymająca kolorowy pistolet, na pierwszym planie wewnątrz miejskiego budynku, z drugą postacią w tle.

Counter-Strike 2 już się zbliża, już puka do Bombsite B… Valve rejestruje ważny znak towarowy

1 minuta czytania
Komentarze

W internecie od długich tygodni huczą plotki dotyczące domniemanej premiery gry Counter-Strike 2. Okazuje się, że debiut nowej produkcji od Valve może zawitać do nas jeszcze szybciej, niż myślimy. Amerykański deweloper zgłosił bowiem znak towarowy „CS2”!

Counter-Strike 2 coraz bliżej — zgłoszono znak towarowy

Counter-Strike 2 coraz bliżej — zgłoszono znak towarowy
Fot. Steam

Wszyscy zapaleni gracze Counter-Strike: Global Offensive z zapartym tchem śledzą doniesienia o nowej grze z popularnej franczyzy. Projekt nazywany roboczo Counter-Strike 2 według licznych informatorów ma zadebiutować na przełomie marca i kwietnia, a osoby powiązane z Valve regularnie wspominają o grze oraz nowościach, budząc w fanach ogromne emocje i ekscytację. Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że produkcja amerykańskiego producenta faktycznie wkrótce może zadebiutować na rynku.

Świadczy o tym między innymi oficjalne zgłoszenie znaku towarowego „CS2” do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Do takiego wydarzenia doszło 14 marca, a w powiązanych własnościach Valve umieściło numery 5857738 oraz 5857740, które odsyłają nas do franczyzy Counter-Strike oraz gry CS:GO.

Fot. PSCGamesN

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, Counter-Strike 2 ma zastąpić zasłużone Global Offensive poniekąd „aktualizując” grę do silnika Source 2. Oznacza to więc, że wszelkie skiny oraz inne przedmioty specjalne, które gracze gromadzili przez długie, lata nie przepadną, a ich konta pozostaną powiązane z produkcją od Valve. Cóż, przed nami bardzo interesujące tygodnie!

Źródło: PCGamesN, fot. materiały prasowe/Valve

Motyw