LINKI AFILIACYJNE

Velma najgorzej ocenianą animacją w historii IMDB. „Bezczeszczenie klasyki”

2 minuty czytania
Komentarze

Velma to jeden z najnowszych tworów HBO Max, który zdecydowanie nie zaskarbił sobie sympatii internautów. Serial opowiadający o tytułowej bohaterce wchodzącej w skład paczki Scooby’ego Doo w rekordowo szybkim czasie stał się najgorzej ocenianą animacją w historii serwisu iMDB. Dlaczego produkcja odnotowuje tak fatalne recenzje?

Velma zbiera nieprawdopodobnie złe recenzje

Velma zbiera nieprawdopodobnie złe recenzje

Mogłoby się wydawać, że styczeń 2023 roku w siedzibie HBO Max zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej udanych miesięcy w historii funkcjonowania serwisu streamingowego. Naturalnie wszystko to zasługa świetnie przyjętego The Last of Us. Niestety każdy medal ma dwie strony, a w przypadku omawianej właśnie platformy „ta gorsza” nosi tytuł Velma. Jeśli uważnie śledzicie internet na pewno nie raz i nie dwa wpadliście na różnego rodzaju memy czy prześmiewcze komentarze dotyczące animacji opierającej się o kultową franczyzę Scooby Doo.

Niemniej dla osób niezaznajomionych z tematem warto wspomnieć, że omawiany właśnie serial skupia się na przygodach Velmy Dinkley, czyli popularnej bohaterki, która charakteryzuje się błyskotliwym umysłem i potężną wadą wzroku. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że HBO Max zdecydowało się nieco zmodernizować wygląd niektórych postaci z paczki Scooby’ego Doo. W taki sposób Velma stała się Amerykanką hinduskiego pochodzenia, a Kudłaty Afroamerykaninem.

https://www.youtube.com/watch?v=GSm_Y3yS7bA

Zobacz też: Co oglądać na HBO Max, czyli zbiór nowości, które warto obejrzeć

Usilna chęć dostosowania serialu do dzisiejszych standardów „poprawności politycznej” sprawiła, że ten zbiera niesłychanie negatywne recenzje. Za dobitny dowód może posłużyć tu globalny serwis iMDB, gdzie omawiany właśnie tytuł został oceniony na 1,3 w skali 1-10. Noty nowej produkcji HBO Max wystawiło już 41 tysięcy użytkowników popularnej bazy filmowej. Tak drastyczny wynik sprawia, że Velma stała się najgorzej ocenianym serialem animowanym w historii serwisu.

Cóż, bardzo możliwe, że twórcy postanowili pójść klasyczną ścieżką zatytułowaną „nieważne jak o tobie mówią, ważne by mówili”. Niemniej należy pamiętać, że w ostatecznym rozrachunku Velma zostanie zapamiętana jako produkcja, która zbezcześciła kultową animację i całą franczyzę Scooby Doo.

Tymczasem, jeśli po traumatycznych przeżyciach związanych z premierą nowego tworu HBO Max, chcielibyście przypomnieć sobie jak świetnymi produkcjami były animacje od Warner Bros. poniżej znajdziecie link do oferty z zestawem DVD Scooby Doo i Brygada Detektywów.

Źródło: iMDB

Motyw