Podcasty wideo na Spotify wchodzą do Polski i to może być strzał w dziesiątkę

2 minuty czytania
Komentarze

Podcasty na Spotify to jeden z elementów serwisu streamingowego, który zyskuje coraz większą popularność. Użytkownicy coraz częściej słuchają na Spotify nie tylko muzyki, ale także i materiałów, które niekoniecznie mają z nią wiele wspólnego. W końcu w serwisie znajdziemy m.in. podcasty o tematyce kryminalnej czy społecznej. Teraz twórcy z Polski dostaną do ręki kolejne narzędzie, które pozwoli im na dotarcie do szerszego grona odbiorców.

Podcasty wideo na Spotify w Polsce

Spotify podcast wideo

Popularność podcastów jest gigantyczna, a Spotify to jedna z wielu platform, która pozwala na ich słuchanie. Jeżeli wcześniej jakimś cudem nie mieliście styczności z podcastami, to tłumaczymy, że to po prostu forma internetowej publikacji dźwiękowej o różnej treści. Tak przynajmniej mówi definicja, a w rzeczywistości podcasty stały się formą przekazywania wiedzy, przemyśleń czy po prostu nową wersją blogowania. Dla wielu łatwiej jest po prostu czegoś przesłuchać w drodze do pracy, niż to przeczytać. Biorąc jeszcze pod uwagę ogromną rozpiętość tematyczną w podcastach, ich popularność przestaje po prostu dziwić. Teraz na Spotify została udostępniona nowa możliwość dla twórców, a mianowicie dodawanie do materiałów wideo.

Podcasty wideo na Spotify wystartowały dla użytkowników korzystających z platformy Anchor. Nowa funkcja dostępna będzie nie tylko w Polsce, ale także i na 180 innych rynkach. Jeżeli więc ktoś słucha podcastów zagranicznych twórców, to niewykluczone, że niedługo będzie mógł ich także oglądać. Może się wydawać, że dodawanie wideo do podcastów jest odrobinę zaprzeczeniem ich idei, ale warto wziąć pod uwagę jedną rzecz. W niektórych podcastach możliwość zobaczenia tego, o czym mówią jego twórcy, jest po prostu bardzo ważna. Wiele podcastów ląduje także na YouTube z tego powodu, więc Spotify skorzystało z okazji i dodało wideo także u siebie. W końcu od jakiegoś już czasu mamy możliwość podglądania teledysków w aplikacji, a wideo do podcastów będzie działało na tej samej zasadzie.

Zobacz też: Poradnik dla początkujących podcasterów i streamerów. Co trzeba wiedzieć, by zacząć?

Jeżeli więc ktoś zajmuje się prowadzeniem podcastów i czekał na możliwość dodawania wideo na Spotify, to już może zacząć to robić. Szczegółową instrukcję na ten temat znajdziemy na stronie Anchor.

Źródło: Informacja prasowa

Motyw