FIFA 23 z pierwszym zwiastunem – kilka nowości, data premiery i pre-order!

4 minuty czytania
Komentarze

Przedwczoraj informowaliśmy Was o tym, że EA Sports zaprezentowało okładkę nadchodzącej FIFA 23. Gwiazdami tegorocznej odsłony serii będzie duet Kylian Mbappé oraz Sam Kerr. Co ciekawe Australijka jest pierwszą kobietą, która znalazła się na globalnej okładce gry z piłkarskiego cyklu od Electronic Arts. Dziś natomiast twórcy udostępnili pierwszy trailer produkcji oraz informacje dotyczące jej premiery!

Tak prezentuje się FIFA 23 – czy to będzie godne pożegnanie EA?

Tak prezentuje się FIFA 23 – czy to będzie godne pożegnanie EA?

Od kilku miesięcy wiemy, że FIFA 23 będzie ostatnią grą z serii stworzoną przez Electronic Arts. Amerykański deweloper poinformował już, że po wyprodukowaniu nowej odsłony cyklu „idzie na swoje” i zajmie się całkowicie nową franczyzą, czyli EA Sports FC. Tymczasem serię FIFA przejmie inny producent, który będzie współpracować z tytułową federacją piłkarską. Niemniej międzynarodowa organizacja oraz Electronic Arts wciąż muszą zająć się stworzeniem oraz wydaniem FIFA 23.

Dosłownie przed chwilą swoją światową premierę zaliczył pierwszy zwiastun nachodzącej produkcji. Tak jak mogliśmy się spodziewać, twórcy przygotowali dla nas kilka nowości. Przede wszystkim potwierdzono, że w FIFA 23 po raz pierwszy w historii całej serii pojawią się kobiece drużyny klubowe. Wcześniej w kontekście żeńskiego futbolu mogliśmy przejąć stery tylko i wyłącznie nad zespołami reprezentacji narodowych.

Zgodnie z przeciekami w FIFA 23 pojawią się żeńskie kluby z następujących rozgrywek: FA Women’s Super League (Anglia), National Women’s Soccer League (USA), Frauen-Bundesliga (Niemcy) oraz Division 1 Féminine (Francja). Dodatkowo w związku z tym, że za kilka miesięcy rozpoczną się piłkarskie Mistrzostwa Świata, EA Sports wykorzysta swoją umowę z organizacją FIFA i wprowadzi do gry sporo contentu związanego z imprezą.

Co ciekawe po raz pierwszy w historii dotyczy to dwóch mundiali — męskiego oraz kobiecego. Przypomnijmy, że pierwsza z nich odbędzie się w listopadzie i grudniu na boiskach w Katarze. Natomiast Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet zostały zaplanowane na 2023 rok. Tym razem cykliczna impreza odbędzie się w Australii oraz Nowej Zelandii.

Kompletną nowością w kontekście całego cyklu ma być rozbudowanie technologii HyperMotion2. Co to oznacza w praktyce? Więcej animacji, które oddają ruchy piłkarzy oraz piłkarek z jeszcze większą dokładnością oraz różnorodnością. Taki zabieg ma przełożyć się na realizm rozgrywanych przez nas spotkań. Dodatkowo sami twórcy zwracają uwagę na nową mechanikę stałych fragmentów gry, zaktualizowaną fizykę oraz kompletnie świeże style piłkarskie, sztuczki i cieszynki.

Na koniec należy wspomnieć także o tym, że FIFA 23 będzie także pierwszą grą z serii, w której zostanie zaimplementowana rozgrywka międzyplatformowa. Oznacza to, że gracze korzystający z PC-tów oraz konsol będą mogli rywalizować ze sobą nawzajem na oficjalnych serwerach Electronic Arts.

FIFA 23 – pre-order oraz data premiery

Tak prezentuje się FIFA 23 – czy to będzie godne pożegnanie EA?

Przy okazji premiery zwiastuna poznaliśmy także datę debiutu gry. FIFA 23 pojawi się na rynku już 30 września. Jeśli jednak zdecydujemy się na zamówienie przedpremierowej wersji gry ultimate, dostęp do rozgrywki zyskamy już trzy dni wcześniej. Warto podkreślić, że najnowsza odsłona kultowego cyklu zostanie wydana w wersji na komputery osobiste oraz konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Pre-order ruszył właśnie dzisiaj i jest dostępny na wszystkich wymienionych wyżej platformach. Należy zaznaczyć, że rynek trafiły dwie wersje FIFA 23edycja standardowa oraz edycja ultimate. W przypadku drugiej z nich poza wcześniejszym dostępem do gry zyskamy szereg bonusów w najpopularniejszym trybie serii FIFA, czyli Ultimate Team. Poniżej znajdziecie pełen spis gratyfikacji, które płyną z zakupu rozszerzonej wersji gry (promocja ważna do 21 sierpnia).

  • Limitowaną czasowo premię: niewymiennego Bohatera FUT FIFA World Cup™ (11 listopada)
  • 4600 FIFA Points
  • Dostęp na trzy dni przed premierą: zagraj w FIFA 23 już 27 września
  • Niewymiennego piłkarza „Obiecujące transfery” w FUT 30 września
  • Piłkarza z pierwszej drużyny tygodnia FUT
  • Kyliana Mbappé na 5 meczów wypożyczenia w FUT
  • Ambasadora FUT do wyboru na 3 mecze wypożyczenia w FUT
  • Uzdolnionego wychowanka w trybie kariery (krajowy junior z potencjałem klasy światowej)

Oczywiście za edycję rozszerzoną przyjdzie nam dodatkowo zapłacić. W przypadku wersji na komputery osobiste cena standardu wynosi 299 złotych. Edycja ultimate kosztuje natomiast 399,90 złotych! Tak pokaźne kwoty na pewno robią wrażenie, ale to dopiero początek. Gracze korzystający na co dzień z konsol muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 449,90 złotych (edycja Ultimate na PS4 & PS5).

Źródło: EA Sports

Motyw