FIFA 23 z oficjalną okładką – oto ostatni taniec EA Sports

2 minuty czytania
Komentarze

Tytuł FIFA 23 już przed premierą został przewałkowany na każdy możliwy sposób. Wszystko to oczywiście sprawka Electronic Arts, które oznajmiło, że nie przedłuży umowy wiążącej ją z międzynarodową federacją piłkarską. Oznacza to, że gra z dopiskiem „23” będzie ostatnią z serii stworzoną przez EA Sports. Dziś poznaliśmy jej oficjalną okładkę.

FIFA 23 zwieńczy piękną historię

FIFA 23 zwieńczy piękną historię

Przed nami premiera gry FIFA 23. Najnowsza odsłona kultowej serii zadebiutuje na rynku na przełomie września i października. W tym miejscu warto zaznaczyć, że będzie to ostatni tytuł z cyklu stworzony we współpracy na linii Electronic Arts-organizacja FIFA. Umowa łącząca obie strony wygasa, a deweloper ogłosił już, że w przyszłym roku czeka nas premiera gry EA Sports FC. Tymczasem władze międzynarodowej federacji piłkarskiej poszukują nowego producenta, który przejmie cykl i stworzy FIFĘ 24, 25, 26 i tak dalej.

Niemniej zarówno federacja jak Electronic Arts wciąż mają za zadanie stworzyć i wydać jak najlepszą grę piłkarską. Dziś EA zaprezentowało oficjalną okładkę edycji Ultiamte FIFA 23 oraz także logotyp całej produkcji. Nadchodzący symulator piłki nożnej swoim wizerunkiem podobnie jak w zeszłym roku promuje Kylian Mbappé grający na co dzień w Paris Saint-Germain. Obok Francuza na grafice znajduje się Sam Kerr reprezentująca barwy Chelsea. Co ciekawe Australijka jest pierwszą kobietą, która znalazła się na oficjalnej okładce gry z serii FIFA.

Warto zaznaczyć, że pojawienie się Sam Kerr zasugerowało nam, że FIFA 23 będzie także pierwszą produkcją z cyklu, w której przyjdzie nam zagrać kobiecymi drużynami klubowymi. Wcześniej do naszej dyspozycji trafiały jedynie zespoły reprezentacji narodowych. Zgodnie z przeciekami w nowej grze pojawią się drużyny z lig FA Women’s Super League (Anglia), National Women’s Soccer League (USA), Frauen-Bundesliga (Niemcy) oraz Division 1 Féminine (Francja).

Oficjalny zwiastun FIFA 23 zostanie udostępniony już w najbliższą środę (tj. 20 lipca). Start transmisji zaplanowano na godzinę 18:00 czasu polskiego.

Motyw