Nowa gra od CD Projekt RED – już jutro premiera Gwent: Rogue Mage

2 minuty czytania
Komentarze

Wszyscy gracze wyczekujący premiery Wiedźmina 4 już jutro mogą dostać swego rodzaju przedsmak produkcji CD Projekt RED. Polskie studio dokładnie 7 lipca udostępni Gwent: Rogue Mage. Jest to minigra poświęcona znanej i lubianej karciance znanej jako Gwint. Co takiego do wiedźmińskiego uniwersum wniesie nowa produkcja?

Samodzielne rozszerzenie do Gwinta od CD Projekt RED w drodze!

Samodzielne rozszerzenie do Gwinta od CD Projekt RED w drodze!

CD Projekt RED od miesięcy pracuje nad nową grą z serii Wiedźmin. Nie oznacza to jednak, że polskie studio zaniedbuje swoje inne projekty. Jednym z najbardziej znanych i przy okazji lubianych tytułów autorstwa warszawskiego dewelopera jest karcianka Gwint, która stanowi swego rodzaju spin-off serii o przygodach Geralta. Minigra już jutro (tj. 7 lipca) dostanie swoje rozszerzenie zatytułowane Gwent: Rogue Mage. Co ciekawe nowa produkcja zadebiutuje jako osobny produkt zarówno w wersji na komputery osobiste jak i urządzenia mobilne.

Jest to pierwszy fabularny singleplayerowy dodatek do Gwinta, który będzie opierać się na znanych nam mechanizmach popularnej karcianki. Nowa gra nie będzie dostępna w modelu free-to-play. Za dostęp do rozgrywki przyjdzie nam zapłacić 10 dolarów, czyli w przeliczeniu około 45 złotych. W przypadku wersji rozszerzonej Gwent: Rogue Mage cena wzrośnie o drugie tyle.

Zgodnie ze słowami twórców nowa gra skupi się na postaci Alzura. Głównym celem mrocznego maga było stworzenie pierwszego Wiedźmina. Łącznie nowa produkcja CD Projekt Red ma nam zapewnić około 30 godzin dobrej zabawy. Właśnie w takim czasie będziemy mogli przejść całą grę, zbierając po drodze wszystkie karty.

Jednakże o tym czy faktycznie będzie to dobra zabawa, dowiemy się już jutro. Śmiało można powiedzieć, że najnowszy produkt polskiego studia to swego rodzaju czekadełko przed wyczekiwaną przez miliony graczy nową odsłoną serii Wiedźmin. Niemniej Gwint również posiada spore grono odbiorców, którzy na pewno zainteresują się jutrzejszą premierą Rogue Mage.

Źródło: CD Projekt RED

Motyw