Netflix nowości

Takich nowości od Netflix oczekujemy? Platforma skręca w dziwną, ale logiczną stronę

5 minut czytania
Komentarze

Tym razem spojrzymy na inne nowości od Netflix, które nie są ani filmami ani serialami. Od jakiegoś czasu platforma udostępnia bowiem u siebie… gry mobilne. To dość dziwne posunięcie, ale jednocześnie da się zrozumieć, dlaczego Netflix postawił na gry mobilne. W końcu im dłużej użytkownicy przebywają w aplikacji, tym lepiej. No dobrze, ale co właściwie nowego dodano na Netflix w kwestii gier mobilnych?

Nowości od Netflix – gry mobilne na marzec 2022

Netflix gry marzec 2022

Przywykliśmy do tego, że Netflix kojarzy się jednoznacznie ze streamingiem. Platforma jest jedną z najpopularniejszych na świecie i praktycznie codziennie pojawiają się na niej nowe filmy czy seriale, do których dostęp uzyskuje się po opłaceniu subskrypcji. Jednak Netflix od jakiegoś czasu ma w swojej ofercie także coś zupełnie innego, co nie do końca pasuje do profilu firmy. Mowa o grach mobilnych, do których dostęp uzyskuje się z poziomu samej aplikacji (Android / iOS). Firma zaczęła wprowadzać to rozwiązanie jakiś czas temu i od gry, która była mocno związana z samym Netflixem, czyli od „Stranger Things”. Można powiedzieć, że to był idealny start dla tego pomysłu, ponieważ udało się połączyć dwie rozrywki w jednym miejscu. Można było obejrzeć odcinek serialu, a potem przejść do gry – wszystko bez wychodzenia z aplikacji mobilnej.

Jednak wielu użytkowników Netflix dalej nie wie, że platforma udostępnia u siebie produkcje mobilne w ramach co miesięcznej subskrypcji. Trudno się temu dziwić, ponieważ gry nie kojarzą się z Netflixem i raczej nie będą. Mówiło się kiedyś o tym, że Netflix planuje stworzyć dedykowaną platformę dla gier i nawet pojawiała się wtedy nazwa Sony, ale na razie to tylko plotki. Obecnie na platformie dostęp jest do kilku tytułów, ale co jakiś czas dodawane są też nowe. Teraz do aplikacji dodano dwie produkcje i zapowiedziano dostępność kolejnej (Into The Dead 2: Unleashed). Co już jest dostępne?

  • This Is A True Story
  • Shatter Remastered

Zobacz też: Co już wiemy o nowym Wiedźminie? To, że to nie będzie Wiedźmin 4.

Jak korzystać z gier w aplikacji Netflix?

Osoby, które opłacają subskrypcję Netflixa powinny widzieć gry mobilne z poziomu aplikacji mobilnej. W przypadku premier, gry dostępne będą od godziny 23.00 danego dnia, ale znajdziemy je także w aplikacjach Google Play Store czy App Store. Netflix jednocześnie udostępnił też krótką instrukcję, jak uzyskać dostęp do gier na Androidzie, iOS oraz tabletach. Jak widać poniżej, nie jest ona specjalnie skomplikowana i ogranicza się głównie do scrollowania, by dojść do odpowiedniego rzędu z produkcjami mobilnymi.

  • Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android zobaczą dedykowany rząd gier i zakładkę, w której można wybrać dowolną grę do pobrania.
  • Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem iOS zobaczą dedykowany rząd gier, w którym można wybrać dowolną grę do pobrania.
  • Użytkownicy tabletów zobaczą dedykowany rząd gier. Mogą też wybrać gry do pobrania z menu kategorii.

Warto także dodać, ze produkcje mobilne, które trafiają do aplikacji Netflix, nie są dodatkowo płatne. To oczywiście bardzo dobra wiadomość, ponieważ często gry mobilne mają w sobie zaszyte elementy płatności, a tych tutaj nie uświadczymy. Jest to więc nowa forma rozrywki dla fanów spędzania czasu przed ekranem smartfona. Może warto dać grom szansę, skoro i tak ma się do nich dostęp? Poniżej możecie zapoznać się jeszcze z opisami produkcji, które dodano na Netflix.

This Is A True Story – dostępne na Netflix od 22 marca

Netflix this is a true story

Oto zaskakujący fakt statystyczny: 771 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej i bezpiecznej wody pitnej. We współpracy z Charity: Water, organizacją non profit dostarczającą wodę pitną mieszkańcom krajów rozwijających się, firma Frosty Pop stworzyła tę bogatą wizualnie fabularną grę z łamigłówkami, aby przybliżyć użytkownikom zmagania kobiet z Afryki Subsaharyjskiej, które codziennie zdobywają wodę dla swoich rodzin. Oparta na prawdziwych wydarzeniach i wywiadach gra RPG umożliwia graczom badanie pięknego, ręcznie malowanego krajobrazu.  Muszą też przetrwać burzę, złapać kłusowników, a nawet zaprzyjaźnić się z kozą! Na każdym kroku czekają na nich przygody i zachwycająca natura. Ciekawostka: w ciągu ostatnich kilku lat zespół Charity: Water podróżował do krajów Afryki Subsaharyjskiej i przeprowadzał wywiady z kobietami, której historie składają się na doświadczenia w grze.

Shatter Remastered – dostępne na Netflix od 22 marca

Netflix Shatter Remastered

Gra w stylu retro polegająca na rozbijaniu cegiełek. Klasyczna akcja plus zaskakujące zwroty i niesamowite wyzwania. Shatter Remastered to nowa odsłona kultowej gry Shatter™, nagrodzonej gry firmy Sidhe z 2009 roku, oryginalnie wydanej w wersji na konsolę Playstation 3. Powszechnie uznana za grę, która na nowo zdefiniowała gatunek gier polegających na rozbijania cegiełek, Shatter Remastered zawiera unikalne poziomy z niesamowitą fizyką, wzmocnienia i ataki specjalne. Łatwo je opanować, trudniej dojść do perfekcji. Ta odświeżona wersja zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych umożliwia też dostęp do światowych rankingów zawodników, możesz więc porównywać swoje wyniki z najlepszymi rozbijaczami cegiełek na świecie. Ciekawostka:  ścieżka dźwiękowa Shatter stworzona przez nowozelandzkiego muzyka Module zawiera ok. 90 minut oryginalnej muzyki w stylu elektronicznym.

Into The Dead 2: Unleashed – dostępne na Netflix: daty nie podano

Netflix Into The Dead 2

Ocal swoją rodzinę przed apokalipsą zombie w niesamowitej, pełnej akcji strzelance! W tej kontynuacji popularnej gry akcji z motywem zombie „Into the Dead” uzbrojeni po zęby gracze muszą stawić czoła stale rosnącej armii zombie, przedzierając się przez najeżony pułapkami teren. W świecie, w którym nikt nie może czuć się bezpiecznie, niełatwo jest ocalić życie. Rań, wybijaj i eliminuj Umarłych, aby posuwać się naprzód. Gra zawiera wiele pełnych akcji rozdziałów, dziesiątki etapów (jak pola naftowe i wojskowe bazy), setki wyzwań (np. płonące lasy czy oblodzone szczyty górskie), a gracze mogą odblokować i udoskonalić broń białą, broń palną, materiały wybuchowe i nie tylko!

Źródło: Netflix informacja prasowa

Motyw