wonder woman box office

„Wonder Woman 1984” ma dobre recenzje, ale zalicza słaby start w box office

2 minuty czytania
Komentarze

Film „Wonder Woman 1984” mimo pozytywnych recenzji zaliczył słaby weekend otwarcia w światowym box office. W Polsce produkcja ma pojawić się na ekranach za miesiąc, oczywiście pod warunkiem, że kina będą otwarte.

„Wonder Woman 1984” box office

Film „Wonder Woman 1984” pojawił się w kinach 16 grudnia łącznie na 30221 ekranach w 32 krajach. Prognozy ekspertów zakładały, że w pierwszych dniach wyświetlania produkcja powinna przynieść około 60 mln dol. przychodu. Nawet dwie trzecie tej kwoty spodziewano się pozyskać od widzów w Chinach. Niestety, rzeczywiste wyniki były znacznie niższe od oczekiwanych. W chińskim box office film miał wpływy w wysokości 18,8 mln dol. Pierwsza część przygód Wonder Woman w weekend otwarcia w 2017 roku pozyskała w Chinach kwotę ponad dwukrotnie wyższą. Łącznie w pierwszy weekend wyświetlania produkcja „Wonder Woman 1984” osiągnęła 38,5 mln dol. wpływów na światowych rynkach.

W Stanach Zjednoczonych film w reżyserii Patty Jenkins pojawi się 25 grudnia w serwisie HBO Max oraz w tych rejonach kraju, gdzie kina są otwarte. W Polsce „Wonder Woman 1984” ma trafić do kin 22 stycznia, ale co najmniej do 17 stycznia wszystkie sale kinowe będą w Polsce zamknięte. Nawet jeśli rząd zdecyduje się na ich otwarcie, to z pewnością będą obowiązywać obostrzenia (np. 25 proc. zajętości sal), a przede wszystkim widzowie mogą z obawy o swoje zdrowie pozostać w domach. „Wonder Woman 1984” zbiera pozytywne opinie wśród krytyków. Spośród 110 recenzji w serwisie Rotten Tomatoes 85 proc. jest pozytywnych.

Czytaj też: Polska premiera „Wonder Woman 1984” przesunięta, ale film trafi do kin

Pierwszy film z Gal Gadot w tytułowej roli zarobił na całym świecie 822 mln dol. W przypadku nowej produkcji osiągnięcie jednej czwartej tej kwoty byłoby wielkim sukcesem. W drugim kinowym filmie Wonder Woman przenosi się w czasie do lat 80. XX wieku. Stawia czoło dwojgu zupełnie nowych przeciwników: Maxowi Lordowi i The Cheetah. W obsadzie znaleźli się Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, Kristen Wiig i Pedro Pascal.

Źródło: Deadline.com

Motyw