wonder woman 1984 scena

Polska premiera „Wonder Woman 1984” przesunięta, ale film trafi do kin

2 minuty czytania
Komentarze

Dystrybutor Warner Bros Polska podał nową datę polskiej premiery „Wonder Woman 1984”. Film trafi do kin, o ile oczywiście te będą otwarte. 

Kiedy polska premiera „Wonder Woman 1984”?

Kina w Polsce będą zamknięte co najmniej do 28 grudnia. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to od końca grudnia sale kinowe będą otwarte w ograniczonym zakresie (25 lub 50 proc. zajętości) w wyznaczonych strefach na terenie kraju. Polski dystrybutor filmu „Wonder Woman 1984” musiał przesunąć premierę tej produkcji z Bożego Narodzenia. Wybrano termin 22 stycznia 2021 roku. W tym okresie film nie powinien mieć mocnej konkurencji w repertuarze i może cieszyć się sporą popularnością. Tym bardziej, że przez ostatni rok nie mieliśmy zbyt wielu blockbusterów w kinach. 

W Stanach Zjednoczonych „Wonder Woman 1984”  trafi jednocześnie do kin i do serwisu HBO Max 25 grudnia. Wcześniej, bo już 16 grudnia „Wonder Woman 1984” będą mogli oglądać widzowie w innych krajach, gdzie sale kinowe są otwarte. Produkcja będzie dostępna w HBO Max miesiąc od premiery bez dodatkowych opłat. Ma to zachęcić nowych użytkowników do wykupienia subskrypcji. Warner Bros. wybrał takie rozwiązanie, zamiast przesuwania kinowej premiery na 2021 rok, w którym kalendarz filmowy jest już mocno zapchany. Poza tym nadal nie wiadomo, kiedy widzowie wrócą do kin. Władze Warner Bros. zdały sobie sprawę, że lepiej użyć „Wonder Woman 1984” do promocji serwisu HBO Max, niż liczyć na zwrot nakładów na produkcję w kasach kinowych. Pierwszy film z Gal Gadot w tytułowej roli zarobił na całym świecie 822 mln dol. 

Czytaj też: „Gambit królowej” najchętniej oglądanym serialem limitowanym Netflixa

W drugim kinowym filmie Wonder Woman przenosi się w czasie do lat 80. XX wieku. Stawia czoło dwojgu zupełnie nowym przeciwnikom: Maxowi Lordowi i The Cheetah. W obsadzie znaleźli się Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, Kristen Wiig i Pedro Pascal. 

Źródło: Warner Bros Polska

Motyw