ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy HTC One (M8) już w naszych rękach – pierwsze wrażenia [wideo]

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Polecane
DSC07179

Na odbywającej się dziś w Londynie konferencji HTC zaprezentowany został następca popularnego modelu One, który podbił serca wielu dzięki swojemu unikalnemu designowi, wysokiej jakości wykonania, oraz bogatej funkcjonalności. Trzeba więc przyznać, że oczekiwania stawiane następcy smartfona, który przez wielu okrzyknięty został najlepszym urządzeniem zeszłego roku, postawione są naprawdę wysoko. Czy nowy HTC One (M8) sprosta tak wysoko zawieszonej poprzeczce? To się dopiero okaże, lecz już dziś miałem możliwość zapoznania się z owocem wielomiesięcznych prac tajwańskiego producenta i muszę przyznać, że całość prezentuje się naprawdę obiecująco.

DSC07203

Smartfon nawiązuje do spuścizny po swoim starszym bracie i cechuje się metalową obudową unibody, w której udało się jeszcze bardziej zredukować ilość wszelkich łączeń, dzięki czemu całość jest niezwykle zwarta i solidna. W nowym HTC One zdecydowano się na wykończenie metalu poprzez szczotkowanie, co stworzyło bardzo swoistą, błyszczącą powierzchnię, o specyficznym wzorze. Całość sprawia w dotyku fenomenalne wrażenie; urządzenie jest z jednej strony wypolerowane i dość gładkie, a z drugiej strony czuć też bardzo charakterystyczną fakturę metalu, a takie połączenie wypada zaskakująco dobrze. Zaprezentowany dziś One (M8) zdecydowanie prezentuje się, jak na sprzęt z najwyższej półki przystało i jak określił to producent „bardziej przypomina biżuterię, niż smartfona” – w tym stwierdzeniu jest nieco prawdy, a nowy HTC One to bez dwóch zdań jedno z najlepiej wykonanych urządzeń na rynku.

DSC07148

W porównaniu z zeszłorocznym modelem, nowy One już na pierwszy rzut oka wyróżnia się kształtem swojej zaokrąglonej obudowy. Uważam, że tajwański producent poszedł w dobrym kierunku przy rozwijaniu designu zaprezentowanego dziś smartfona, a HTC One (M8) wygląda moim zdaniem jeszcze lepiej, niż jego poprzednik. Ciekawe jest jednak to, że urządzenie dużo korzystniej wypada w rzeczywistości, niż na jakichkolwiek zdjęciach, a przed dzisiejszą premierą nie byłem przesadnie przekonany, czy zmiany w wyglądzie poszły w dobrym kierunku, mając w pamięci wszystkie dotychczasowe przecieki na temat M8. Ze zdziwieniem muszę jednak przyznać, że wcześniejsze obawy nie były uzasadnione, a nowy HTC One prezentuje się naprawdę świetnie i jest kolejnym dowodem na to, że Tajwańczycy jak nikt inny znają się na projektowaniu atrakcyjnych urządzeń.

DSC07205

Po krótkiej zabawie z nowym Sense 6 w oczy rzuca się fakt, że nie zmieniono tu szczególnie wiele od czasu poprzedniej edycji nakładki. Całość jest jeszcze bardziej spójna pod względem wizualnym, doszlifowano wygląd niektórych elementów, natomiast na dłuższą metę nie mamy tutaj rewolucyjnych zmian. Sporą metamorfozę przeżył mimo wszystko BlinkFeed i jestem ciekaw, czy wprowadzone zmiany zwiększą użyteczność tego dodatku. Warta uwagi jest zapowiedź HTC, które wzorem miedzy innymi Motoroli, chce udostępnić część swoich aplikacji w Sklepie Play, dzięki czemu będą one dużo szybciej aktualizowane i dostęp do nich będzie łatwiejszy.

DSC07145

Na konferencji bardzo dużo miejsca poświęcono aparatowi oraz funkcjom multimedialnym nowego HTC One (M8). Tegoroczny smartfon posiada matrycę zbliżoną do tej ze starszego modelu, mamy tu więc technologię UltraPixel (rozdzielczość 4 MPx), lecz nowością jest dodatkowy, wspomagający aparat z oddzielną soczewką, którego funkcjonalność ogranicza się do zbierania danych o głębi ostrości. Dzięki temu dodatkowi mamy możliwość ręcznego ustawiania ostrości nawet po zakończeniu kadrowania, możemy też wykorzystać funkcje związane z efektami 3D, pozwalające na przykład zmienić kąt wykonanego zdjęcia. Pozostając w temacie multimediów, mamy tu wciąż dwa mocne, przednie głośniki stereo, które zostały w tym roku ulepszone i mają jeszcze sprawniej uwydatniać odpowiednie tony odtwarzanej muzyki – na dzisiejszej konferencji HTC prezentowało te funkcje w specjalnych, wyciszonych boksach i trzeba przyznać, że nowy One brzmi naprawdę nieźle.

DSC07114

Mogę więc śmiało powiedzieć, że zaprezentowany dziś HTC One (M8) sprawia niezwykle dobre pierwsze wrażenia, a recenzja tego smartfona powinna ukazać się na Android.com.pl już niebawem. Warto wspomnieć, że nowy One ma być dostępny w naszym kraju w sprzedaży już od 4 kwietnia.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, nagranej dzięki uprzejmości Bartosza Żuka z HTC.

[youtube] 7NQZfyEWrCY[/youtube]

Sprawdź najnowsze wpisy