Nie, to nie jest kolejny poradnik w stylu jak odtwarzać muzykę z YouTube’a w tle. Ich jest od groma zarówno dla użytkowników zrootowanych urządzeń jak i tych niemodyfikowanych. Jednak tym razem coś dla tych, którzy już mogą sprawdzać nowości jakie proponuje Google w Androidzie O.

Swego czasu przedstawiłem Wam spis nowości jakie znajdziecie właśnie w tym oprogramowaniu. Na tej liście znalazł się tak zwany tryb Picture-in-picture, który pozwala zminimalizować daną aplikację do małego okna. Tak, podobne rozwiązanie od dłuższego czasu oferuje Samsung w swojej nakładce. Jednak nie jest to kolejny wpis o Koreańczykach, więc przejdźmy do Androida O, czyli w głównej mierze posiadaczy Nexusów i Pixeli. YouTube również można uruchomić w trybie PIP. W tym celu należy aktywować System UI Tuner poprzez przytrzymanie na pasku powiadomień zębatki ustawień. Następnie w tej sekcji znaleźć „Navigation bar” i wpisać kod 171. Efekt? Zobaczcie sami:

Oczywiście ten sposób działa nie tylko w przypadku aplikacji YouTube’a. Jednak, czy wielu z Was w ogóle korzysta z Androida O?

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.