Jak podkręcić procesor w Milestone do 1.2GHz?

Porady

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Właściciele Motoroli Milestone mogą czuć się naprawdę pokrzywdzeni. Jako jedyni użytkownicy Androida nie mogą oni swobodnie zmieniać oprogramowania swoich telefonów oraz wykonywać innych zaawansowanych operacji. Wszystko to przez zablokowany bootloader.

Dzisiaj jednak pojawił się promyk nadziei  – jest nareszcie możliwość realnego zwiększenia częstotliwości taktowania procesora. Jak wiemy Motorola Milestone posiada chip ARM Cortex A8 z zegarem 550 MHz. Z tego procesora możemy wycisnąć więcej niż z HTC Desire ze swoim Snapdragonem, bo działa on stabilnie nawet jako 1.2GHz!

Jak to zrobić?
Cała operacja jest bardzo prosta jednak zanim ją wykonamy jest pare wymagań, musimy:
-Mieć zrootowany telefon
-Europejski kernel z Androidem 2.1  lub inny z „naprawionym budzikiem”
(jeśli jeszcze tego nie masz, tutaj dowiesz się jak to zrobić: Forum Milestone)

Teraz wystarczy już tylko zainstalować odpowiednią aplikację i podkręcić procesor.Wszelkie informacje, instrukcje oraz linki do ściągnięcia tego programu znajdziecie na Polskim Forum Android.

Napiszcie w komentarzach jakie są wasze wrażenia po overclockingu.
 
 

{youtube}_DHcwAq9bqM{/youtube}


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x