Żyjemy w czasach, w których komunikatory internetowe odgrywają główną rolę w zakresie komunikacji między ludźmi na odległość. Bardzo często podczas pisania ze znajomymi używamy emoji. Emoji pomagają nam uwydatniać wiadomości, określić swoje emocje czy stan, w jakim aktualnie się znajdujemy lub po prostu skrócić czas pisania wiadomości. SMS-y powoli odchodzą do lamusa, natomiast nadal wiele osób z nich korzysta. Czasem jesteśmy też po prostu zmuszeni do ich używania zamiast na przykład Messengera. Chcielibyśmy wtedy móc wysyłać normalne wiadomości, razem z emoji. Co, jeśli nie mogę wysłać emoji SMS-em? Adresat nie może ich wyświetlić? Pokazują mu się dziwne krzaczki lub znaki zapytania zamiast emoji, które wysłałeś? Jak rozwiązać problem z emoji w SMS-ach? Zapraszam do poniższych porad, które pomogą Ci się z tym uporać.

Problem z emoji w SMS-ach – ucinanie ogonków i emotek

Problem z emoji w SMS-ach

Najczęstszą przyczyną błędu z emoji, przez który nie możesz poprawnie nadać wiadomości z emoji, jest włączony tryb ucinania ogonków i emotek. Możesz łatwo go wyłączyć w ustawieniach aplikacji, która obsługuje twoje wiadomości SMS. Po jego wyłączeniu wszystko powinno wrócić do normy. Lokalizacja tego ustawienia zależy od aplikacji SMS, zrzut ekranu powyżej pochodzi z domyślnej aplikacji telefonu Xiaomi.

Zobacz też: [YouTube] Historia Emoji, czyli ????

Problem z emoji w SMS-ach – kodowanie wiadomości

Problem z emoji w SMS-ach

Może się też zdarzyć, że problem, przez który twój adresat nie może wyświetlić emoji, jest generowany przez złe ustawienie kodowania wiadomości. Wiadomość przed wysłaniem zostanie zakodowana wtedy w taki sposób, że emoji znikają lub stają się niemożliwe do odkodowania przez adresata. Można w bardzo prosty sposób to naprawić, wystarczy zmienić odpowiednie ustawienia. Lokalizacja tych ustawień zależy oczywiście od telefonu, ale najczęściej znajdują się one w aplikacji wiadomości SMS. Występują pod różną nazwą. Może być to tryb wprowadzania (ustaw go wtedy na automatyczny) lub jak w przypadku telefonu Xiaomi, z którego pochodzi powyższy zrzut ekranu, jest to użycie alfabetu GSM (ustaw na wyłączone).

Zajrzyj również na nasze forum: Problem z emoji w SMS-ach

Problem z emoji w SMS-ach – aplikacja

Jeżeli wszystko masz dobrze ustawione, bardzo możliwe, że to aplikacja SMS jest wszystkiemu winna. Najczęściej problem z emoji sprawiają domyślne aplikacje do wysyłania wiadomości. Najprostszym rozwiązaniem byłaby zmiana aplikacji na inną. I zalecam to zrobić, nie ma co się męczyć z aplikacją, która nie działa poprawnie. Wystarczy, że zainstalujesz nową, nadasz uprawnienia i ustawisz tę aplikację jako domyślną do obsługi SMS. Poniżej udostępniam Ci 5 przykładowych aplikacji, które zastąpią domyślną. Oferują znacznie większe możliwości konfiguracji ustawień i wyglądu. Każda się nada, wybór zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Sam korzystam z Signala i szczerze polecam, ale to coś więcej niż zwykła aplikacja do SMS-ów. Oferuje szyfrowane wiadomości i połączenia.

Wiadomości od Google, Textra SMS, YAATA SMS/MMS, chomp SMS, Signal 

Ciekawostka: Artykuł został napisany i opublikowany w Światowy Dzień Emoji 17 lipca 2019 roku!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Rygielski