Google Earth z nową funkcją

[Poradnik] Łatwe pomiary odległości i pola powierzchni dzięki Google Earth

Porady

Google Earth to świetna usługa rozwijana przez giganta z Mountain View, która użytkownikom pozwala na zwiedzanie świata. Dzięki pięknej, animowanej i trójwymiarowej Ziemi każdy z nas może udać się w wirtualną podróż do najładniejszych miejsc na naszym globie. Okazuje się jednak, że dzięki Google Earth oszczędzić można sobie sporo zachodu związanego z pomiarami – nowa wersja usługi pozwala nam bowiem zmierzyć odległość i pole powierzchni danego miejsca. 

Wykonaj pomiar odległości i pola powierzchni w usłudze Google Earth

Nowa aktualizacja Google Earth, która jest już dostępna w odsłonie przeglądarkowej, a już wkrótce trafi również na Androida i iOS-a, pozwala nam wykonywać pomiary. Poniżej pokażę Wam, jak to zrobić.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Wysyłaj SMS-y z komputera dzięki tej aplikacji!

Narzędzie, które umożliwia nam wykonywanie pomiarów, nazywa się „Zmierz odległość” i znaleźć można je na pasku, który wyświetlany jest z lewej strony. Kliknięcie funkcji spowoduje zmianę kursora – od teraz, zaznaczając dwa wybrane punkty, Google Earth poda nam odległość po linii prostej do tego danego miejsca. Trasy można oczywiście rozwijać, dodając kolejne punkty nawigacyjne.

google earth mapy odległość pomiar

Warto wiedzieć, że w podobny sposób możemy zmierzyć również pole powierzchni, np. naszej działki. W tym celu należy obrysować dany obiekt kolejnymi odcinkami, a następnie zamknąć obwód figury. Efekty zostaną wyświetlone w prawym górnym rogu ekranu.

Jak podobają Wam się nowe funkcje Google Earth? Czy będziecie z nich korzystać?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x