Google Earth z nową funkcją

[Poradnik] Łatwe pomiary odległości i pola powierzchni dzięki Google Earth

Michał Derej Michał Derej Porady

Google Earth to świetna usługa rozwijana przez giganta z Mountain View, która użytkownikom pozwala na zwiedzanie świata. Dzięki pięknej, animowanej i trójwymiarowej Ziemi każdy z nas może udać się w wirtualną podróż do najładniejszych miejsc na naszym globie. Okazuje się jednak, że dzięki Google Earth oszczędzić można sobie sporo zachodu związanego z pomiarami – nowa wersja usługi pozwala nam bowiem zmierzyć odległość i pole powierzchni danego miejsca. 

Wykonaj pomiar odległości i pola powierzchni w usłudze Google Earth

Nowa aktualizacja Google Earth, która jest już dostępna w odsłonie przeglądarkowej, a już wkrótce trafi również na Androida i iOS-a, pozwala nam wykonywać pomiary. Poniżej pokażę Wam, jak to zrobić.

Zobacz też: Wysyłaj SMS-y z komputera dzięki tej aplikacji!

Narzędzie, które umożliwia nam wykonywanie pomiarów, nazywa się „Zmierz odległość” i znaleźć można je na pasku, który wyświetlany jest z lewej strony. Kliknięcie funkcji spowoduje zmianę kursora – od teraz, zaznaczając dwa wybrane punkty, Google Earth poda nam odległość po linii prostej do tego danego miejsca. Trasy można oczywiście rozwijać, dodając kolejne punkty nawigacyjne.

google earth mapy odległość pomiar

Warto wiedzieć, że w podobny sposób możemy zmierzyć również pole powierzchni, np. naszej działki. W tym celu należy obrysować dany obiekt kolejnymi odcinkami, a następnie zamknąć obwód figury. Efekty zostaną wyświetlone w prawym górnym rogu ekranu.

Jak podobają Wam się nowe funkcje Google Earth? Czy będziecie z nich korzystać?

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy