Odblokowywanie telefonu za pomocą twarzy to ciekawe rozwiązanie, które podobać może się wielu użytkownikom. Z tego powodu coraz więcej producentów dodaje taką opcję do swoich smartfonów. W tym poradniku pokażę Wam, jak aktywować tę funkcję na kompatybilnym urządzeniu Xiaomi – metody przedstawione w tym poradniku współpracują ze smartfonami Redmi Note 4, Redmi 4 oraz Redmi 4X. Zapraszam Was do zapoznania się z moim poradnikiem.

Uwaga: by skorzystać z tej metody, Wasz telefon musi być zrootowany, a także musi być na nim zainstalowane niestandardowe recovery (np. TWRP)!

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Zainstaluj czarny motyw na swoim urządzeniu Samsunga!

Jak aktywować odblokowywanie twarzą na Xiaomi Redmi Note 4?

  1. Upewnij się, że Twój telefon działa pod kontrolą systemu MIUI w stabilnej wersji 9.2.1.0.
  2. Pobierz plik, który pozwala na aktywację odblokowywania twarzą. Przerzuć go na swój telefon.
  3. Uruchom telefon w trybie recovery (musi być ono niestandardowe – zalecane rozwiązanie to TWRP). Sflashuj tam pobrany przed chwilą plik.
  4. Uruchom swój telefon ponownie.
  5. Gratulacje – od teraz możesz aktywować funkcję odblokowywania twarzą na swoim smartfonie!

Jak aktywować odblokowywanie twarzą na Xiaomi Redmi 4/4X?

  1. Upewnij się, że Twój telefon działa pod kontrolą systemu MIUI w stabilnej wersji 9.2.5.
  2. Pobierz plik, który pozwala na aktywację odblokowywania twarzą. Przerzuć go na swój telefon.
  3. Uruchom telefon w trybie recovery (musi być ono niestandardowe – zalecane rozwiązanie to TWRP). Sflashuj tam pobrany przed chwilą plik.
  4. Uruchom swój telefon ponownie.
  5. Gratulacje – od teraz możesz aktywować funkcję odblokowywania twarzą na swoim smartfonie!

Źródło: XDA-Developers
Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.