Posiadasz jeden z nowszych telefonów Samsunga? Zainstaluj czarny motyw!

mm Michał Derej Artykuły 2018-02-21

Osoby korzystające z telefonów wyposażonych w ekrany typu AMOLED z pewnością wiedzą o dobroczynnym wpływie ciemnych motywów na czas pracy urządzenia na jednym naładowaniu akumulatora. Jakiś czas temu, na łamach naszej strony, przedstawiałem już Wam poradnik na temat tego, jak zainstalować ciemny motyw na swoim telefonie od Samsunga. Niestety wraz z aktualizacją do Androida Oreo (która już wkrótce pojawi się na wszystkich nowszych urządzeniach tego koreańskiego giganta) zmienił się sposób na zmianę kolorystyki systemu – przedstawię go Wam w tym poradniku.

Jak zainstalować czarny motyw na Androidzie Oreo?

Po pierwsze – upewnijcie się, że Wasze urządzenie rzeczywiście wyprodukowane zostało przez Samsunga i, że działa ono pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo. Jeśli tak, to możemy przejść dalej – na swoje urządzenie pobierzcie bezpłatną aplikację Substratum Theme Engine, a następnie kupcie i zainstalujcie dodatek Andromeda, który pozwala na korzystanie z motywów bez roota. Niestety, moduł, który przedstawiałem Wam dla Androida Nougat, nie działa już w przypadku wersji Oreo, a autorzy nie zdecydowali się na wydanie aktualizacji – zamiast tego konieczne jest kupno kolejnego programu. Po instalacji obu aplikacji podążajcie za poniższymi krokami.

 1. Uruchom aplikację Andromeda. Wyświetlone zostanie okno z czerwonym napisem „Connection status – Disconnected”.
 2. Na swój komputer pobierz program, który pozwoli na aktywację Andromedy – można to zrobić za pośrednictwem tego wątku. Na potrzeby tego poradnika wybiorę wersję na Maca.
 3. Na Windowsie cała operacje opiera się na podłączeniu telefonu do komputera, aktywacji debugowania USB i uruchomieniu odpowiedniego skryptu. Na Macu dodatkowo należy wybrać lokalizację „Andromeda”, którą znaleźć można w zakładce „Urządzenia”. Po poprawnym wykonaniu wszystkich operacji na naszym telefonie uruchomi się aplikacja Substratum.Lokalizacja Andromedy na Macu

Zobacz także: Jak przywrócić przycisk „Zobacz obraz” w wyszukiwarce Google?

Kolejnym wymaganym krokiem jest instalacja motywu, który współpracować będzie z Andromedą. Spokojnie możecie poszukać ich w sklepie Google Play – naprawdę jest spośród czego wybierać, bo jest ich mnóstwo. Ja jednak zdecyduję się na sprawdzone rozwiązanie, a mianowicie na aplikację Swift Black. Aby aktywować czarny motyw na swoim urządzeniu Samsunga, skorzystajcie z poniższych kroków.

 1. W aplikacji Substratum ujrzysz kafelek z nazwą „Swift Black”. Kliknij go i zaakceptuj wyświetlony komunikat.
 2. Wybierz wersję Androida, która zainstalowana jest na Twoim urządzeniu – w tym przypadku jest to „Android 8 – Samsung”.
 3. Wybierz aplikacje, dla których chcesz zainstalować czarną nakładkę – możesz to zrobić za pomocą przełącznika (wtedy wszystkie programy zostaną zmodyfikowane) lub zaznaczając odpowiednie pozycje.
 4. Po wybraniu odpowiednich aplikacji skorzystaj z pływającego przycisku, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu, i wybierz opcję „Kompiluj i włącz”. Nakładka zostanie przygotowana, a na Twoim urządzeniu wyświetlony zostanie monit o instalacji aplikacji. Zaakceptuj go.
 5. Gratulacje! Od teraz możesz korzystać z czarnego motywu. Dla pełnej kompatybilności uruchom swój telefon ponownie.
 6. Uwaga: jeśli nakładki nie chcą się uruchamiać, to zainstaluj je, uruchom swój telefon ponownie i dopiero je włącz!


 • dolareq games

  nie piszcie szajsu-czarny motyw jest w sklepie Samsung za darmo i nazywa się high contrast

 • Fajnie by było gdyby motywy samsunga działały na Nugacie na tab s2 z powyższym za dużo roboty.

 • Vulgario

  @Autor – dopisz że po instalacji i restarcie trzeba odpalić znowu substratum i wybrać zastosuj wszystkie zakładki w substratum.
  A motywy samsunga są wybrakowane, tutaj ma nawet nawigację googla bez białych pasków, czarny google now itp – więc różnica jak między pioneerem przez dwa „E” a pionerem

 • Rafał Bolkowski

  Motywy samsunga sa niedopracowane. Mialem lg g6 i wszystko gralo. A oto dowod wrzucam zrzut. Dlatego prosze mi wskazac motyw czarny ktory jest pozbawiony tego bledu https://uploads.disquscdn.com/images/b98a1ced68bb24670e4118304c4ad7cd49c3b73bf04f61cdd838bd5b56b05dd3.png

 • sssfrustrowany

  Tylko po co tyle zachodu skoro jest motyw darmowy Material_black od MINU. Szybko, miło i bez strzelania armatą do wróbla 🙂

  • sirrah777

   Tylko że motywy z Samsung Themes działają tylko na system i aplikacje Samsunga, podczas gdy motywy Sunstratum pozwalają także na zmianę wyglądu dowolnych aplikacji.

 • Martina Neumayer

  Przecież Oreo ogólnie (nie tylko w Samsungach) wspiera ootb motywy z Substratum, więc po co dodatkowo apka? Nie kumam tego kompletnie.

 • CezaR

  Poradnik opisowy wskazywałby na to jakby juz w Oreo nie działały Samsungowe Motywy ktore nie wymagają podejmowania takich kroków jak instalacja dodatkowych aplikacji… czy to prawda? 😛

  • Kondziu

   Dokładnie tak… szkoda słów.

   • CezaR

    Jak dla mnie to przyrost formy nad treścią… i na siłę chyba promowanie wyżej wymienionych aplikacji, obligatoryjnym powinien być fakt wspomnienia o systemowych motywach lżejszych i łatwiejszych w instalacji… 😛

    • Używam jednego i drugiego. Przy pomocy Substratum i motywu Swift Black, po prostu koloruję sobie na czaro aplikacje. Np. Chrome czy YT. Na systemie mam najzwyklejszy motyw samsungowski.

   • Bieniu2003

    Bzdura… motywy są.

   • Michał S

    Czyżby kolejna durna reklama jakiegoś niepotrzebnego programu! Nie róbcie ludziom wody z mózgu! Tapety i motywy czyli SAMSUNG THEMES DZIAŁAJĄ NA OREO. Bez żadnych dziwnych programów do instalowania. Mam od pierwszej bety do oficjalnej i nigdy nie było zadnego problemu z ciemnymi motywami tzn. z ich brakiem.x