[Poradnik tygodnia] Instalacja aplikacji z Nvidia Shield na dowolnym telefonie

mm Michał Derej Artykuły 2017-12-17

Gry i aplikacje ekskluzywne dla Nvidia Shield, to coś, czego właścicielom tych urządzeń może pozazdrościć spora część fanów Androida (w końcu kto nie chciałby pograć w Half-Life’a lub Portal-a na swoim smartfonie?). Na szczęście, dzięki sposobowi odkrytemu przez użytkownika Reddita o nazwie blackman9, gry z Shielda na swoim telefonie lub tablecie może zainstalować każdy (niestety nie zawsze metoda ta może działać poprawnie, ale o tym dowiecie się w dalszej części tego poradnika). Jak to zrobić i co trzeba wiedzieć przed wykonaniem tej operacji? Tego dowiecie się w tym artykule.

Uwaga: przedstawiona w tym poradniku metoda narusza regulamin użytkownika sklepu Google Play, co w wyjątkowych sytuacjach może doprowadzić nawet do blokady konta. Sytuacja taka nie miała do tej pory miejsca, ale zostaliście ostrzeżeni. Wszystkie operacje wykonujecie wyłącznie na własną odpowiedzialność – ten poradnik jest wyłącznie pomysłem na to, jak ominąć niedogodności spowodowane ograniczeniem stawianym przez sklep Google Play.

Jak zainstalować aplikacje z Nvidia Shield / Android TV na dowolnym urządzeniu z Androidem?

Uwaga: pamiętajcie, że wiele gier z Shielda korzysta z usprawnień OpenGL, które nie są dostępne na sporej ilości smartfonów. Oznacza to, że niektóre gry mogą być niekompatybilne z Waszym urządzeniem, lecz dowiecie się tego dopiero po pobraniu.

 1. Na swoje urządzenie pobierz sklep Yalp Store, który jest lekkim zamiennikiem sklepu Google Play o otwartym kodzie źródłowym. Na samym początku zapoznaj się jednak ze wszystkimi ostrzeżeniami przedstawionymi na stronie F-Droid.
 2. Uruchom program i przejdź do jego ustawień.
 3. Zlokalizuj opcję „Pretend to be a different device” i z rozwijanej listy wybierz urządzenie „Nvidia Shield TV”. Jeśli nie chcesz, by pliki .apk po instalacji były usuwane z Twojego telefonu lub tabletu, to odznacz opcję “Delete APK after installation”.
 4. W sklepie Yalp Store zlokalizuj dowolną bezpłatną aplikację i pobierz ją na swoje urządzenie. W tym celu wymagane będzie zalogowanie się na konto Google, dzięki czemu urządzenie „Nvidia Shield TV” zostanie przypisane do Twojego konta.
 5. Aby zainstalować niekompatybilną aplikację na swoim urządzeniu, na samym początku należy ją kupić – w tym celu, by nie podawać swoich danych w innej aplikacji, przejdź na swój komputer i dokonaj zakupu w tym miejscu.
 6. Na swoim urządzeniu mobilnym po raz kolejny przejdź do sklepu Yalp Store i wyszukaj zakupioną przed chwilą grę lub aplikację. Pobierz ją na swoje urządzenie i uruchom.
 7. Jeśli wszystko działa poprawnie, to gratulacje – możesz korzystać z aplikacji przeznaczonej dla Shielda na swoim smartfonie lub tablecie! Jeśli jednak dany program działa źle lub się nie uruchamia, to jak najszybciej zażądaj zwrotu środków, by nie pozostać z niesprawną grą.

Źródło: XDA-Developers / Reddit • kasper53

  A odpali apke ściągniętą z innego z innego źródła?

  • Michał Derej

   W gruncie rzeczy to powinno ruszyć nawet bez tego sklepu, ale tu robimy to w pełni legalnie.

 • Łukasz Gadman

  a jak sie niby gra niby ? pada trzeba podpiac czy wirtualne guziki sa na ekranie ?

  • Michał Derej

   I jedno i drugie rozwiązanie powinno być kompatybilne. O ile tylko gra ruszy. 😡

 • mindla

  Redaktorze, kolejny raz tytuł artykułu rodem z Onetu lub WP, bo Interia to ciut wyższy poziom.
  Powinieneś napisać nie jak zainstalować tylko jak kupić, bo ta twoja pseudo porada jest zupełnie bez sensu dla użytkowników bez środków na koncie Play a takich jest naprawdę ogromna ilość.

  • Michał Derej

   Czytelnik też ma swój rozum i powinien rozumieć, że skoro gry kosztują pieniądze, to w tym poradniku pomogę Wam je tylko zainstalować, a nie ukraść.

  • Przecież są karty upominkowe Play Store (50-150zł) dzięki którym bez żadnych kart kredytowych ani umów z operatorami bezpiecznie doładujemy konto Google. Dostać taką to żaden problem – widziałem w sklepach komputerowych, a nawet jak nie ma to zostaje Internet (Allegro).

   • Rincewind

    Nawet w kioskach są

   • mindla

    Moja odpowiedź dotyczy tylko i wyłącznie tego że tytuł artykułu kolejny raz wprowadza w błąd w stosunku do treści artykułu. To się powoli staje normą. Karty upominkowe sam widziałem w komputroniku ale nie w tym rzecz. Co innego sugeruje tytuł a co innego jest w artykule. Płacą im za klikalnośc czy jak.

    • Adrian Szlęk

     Tytuł jest jak najbardziej prawidłowy!!!

    • Devil_Dragos

     Artykul jest jak zainstalowac a nie jak miec gry za darmo. Tytul jest jak najbardziej w porzadku

    • Rincewind

     Tytuł sugeruje jak zainstalować i uwaga – masz poradnik jak zainstalować. Zakup programu jest jednym z elementów instalacji przecież.

  • Vatri91

   Głodnemu piratowi, piracka apka na myśli